banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Balıkçı Barınağında Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

Trabzon Liman Başkanlığınca, Akçakale Balıkçı Barınağı’nda gerçekleştirilen tatbikat gerçeğini aratmadı.

GÜNCEL 14.05.2015, 19:44
5592
Balıkçı Barınağında Tatbikat Gerçeğini Aratmadı

BALIKÇI BARINAĞINDAKİ TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI

Trabzon Liman Başkanlığınca, Akçakale Balıkçı Barınağı’nda gerçekleştirilen tatbikat gerçeğini aratmadı.

Gerçekleştirilen tatbikata Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Özkan Poyraz, Genel Müdürü Mehdi Gönülalçak, Liman Başkanı İhsan Gümrükçü, Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel’in yanı sıra ilgili kurum kuruluş temsilcileri ile Doğu Karadeniz’de faaliyet gösterecek balıkçılar katıldı.

Etkinlikte konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Özkan Poyraz “Bakanlık olarak balıkçılık sektörü ile uğraşan balıkçılarımızın teknelerini, gemi adamlarının niteliklerini, balıkçı barınaklarının yapılmasını üstlenmiş bir kamu idaresi olarak görev yapıyoruz. Bu faaliyetlerin emniyet içinde yürütülmesine ihtiyaç var. Bu açıdan bugün yapılan tatbikat bizim açımızdan da çok büyük önem arz ediyor. Balıkçı gemilerine ve onun personeline yönelik yapılan bu tatbikatla maksimum fayda sağlayacağımızı düşünüyorum” dedi.

Liman Başkanı İhsan Gümrükçü de balıkçılık sektörünün yoğun iş gücü gerektiren bir sektör olduğunu ifade ederek “Bu tatbikata bir ay boyunca hazırlandık. Temenninim olumsuzluğun yaşanmamasıdır. Ama yaşanacak olan en küçük bir olumsuzlukta neler yapılması gerektiğini iyi bilmeliyiz” diye konuştu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İtfaiye Dairesi Başkanlığı uzmanlarınca, yangın türleri ile yangın türlerine müdahale hakkında kısa eğitimin verildiği tatbikatta balıkçı gemisinde tatbik edilen “yangın talimi” uygulaması, balıkçı gemisinde “gemiyi terk talimi” ve balıkçı gemisinde tatbik edilen “denize adam düştü talimi” uygulamaları gerçekleştirildi. Tatbikat uygulamaları sonrası, tatbikatta görev alan gemi ve itfaiye uzmanlarına sertifikaları verildi.

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Karikatürü Tümü