banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

'Bacanın Üstünde Duman Var' Cezası

Ukrayna'dan Zonguldak'a gelen Moldova Bayraklı Ro-Ro gemisinin bacasından yoğun duman çıkması nedeniyle 6 bin lira para cezası kesildi.

GÜNCEL 10.10.2013, 00:31
2560
 'Bacanın Üstünde Duman Var' Cezası
Ukrayna'dan Zonguldak'a gelen Moldova Bayraklı Ro-Ro gemisinin bacasından yoğun duman çıkması nedeniyle yapılan denetimlerde çevre kirliliğine neden olunduğu gerekçesiyle ilgili acenteye, 6 bin lira para cezası kesildi.

Yaklaşık 1 hafta önce bacasından yoğun duman çıkarak Zonguldak Limanı'na giriş yapan "Anna Marine" adlı Ro-Ro gemisinde Liman Başkanlığı ekibi incelemelerde bulundu.

Makine dairesinde bazı eksiklikler tespit edilen geminin çevre kirliliğine yol açtığı gerekçesiyle bağlı olduğu acenteye 6 bin lira para cezası uygulandı.

Zonguldak Liman Başkanı Ali Görkem, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünün talebi doğrultusunda gemide inceleme yaptıklarını söyledi.

Ekiplerinin gemide bir takım eksiklikler bulduğunu ifade eden Görkem, "Hem çevreyi kirllettiği hem de eksikliklerinden dolayı 6 bin lira idari para cezası kesildi. Eksikliklerin giderilmesi amacıyla geminin Ukrayna'ya gitmesi için limandan çıkışına izin verdik" dedi.

İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hasan Öztürk de bacasından yoğun şekilde siyah duman çıkışı belirlenen geminin incelenmesi için Zonguldak Liman Başkanlığına yazı yazdıklarını belirterek, "Söz konusu siyah dumanın makine dairesinden kaynaklı olabileceği değerlendirilmiştir. Liman Başkanlığı da gemiyle ilgili gerekli para cezasını uygulamıştır" diye konuştu. 
Yorumlar (3)
Kurdoğlu Muslihiddin Reis 8 yıl önce
Yakında o da çıkarsa şaşırmayacağım.. Denizdekine vur abalıya oldu...
Amatör denizci 8 yıl önce
Devlete para lazım bunca kentsel dönüşüm nasıl yapılacak, daha Çeşme ye Toki 4 er katlı apartımanlar yapacak , denizciler de para çok :(
DENİZCİ 8 yıl önce
AZ BİLE CEZA KESMİŞLER O MAKİNEDEN ÇIKAN DUMAN NE BE GEMİDE ÇALIŞIRKEN NEFES ALAMIYORUZ.AĞLAMAYI BIRAKSIN ARMATÖRLERDE MAKİNELERİNE BİEAZ BAKIM YAPSINLAR ENJEKTÖR PAHALI ÇAKÇIBAŞIM ALIŞTIR TAK İŞTA DEVLETTE BÖYLE CEZA TAKAR.ADAMA
21
hafif yağmur
Günün Karikatürü Tümü