banner244

banner242

banner176

banner191

banner148

banner145

banner179

banner243

Azerbeycan Ve Kırgızistan Liman Heyeti

Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Birliği Konseyi üyesi Azerbaycan-Bakü ve Kazakistan-Aktau Limanları yetkilileri Samsun Limanı’nda bir dizi incelemelerde bulunmak için Samsun’a geldi.

GÜNCEL 22.04.2014, 10:06
Azerbeycan Ve Kırgızistan Liman Heyeti

Azerbeycan Ve Kırgızistan Liman Heyeti Samsun’da

Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Birliği Konseyi üyesi Azerbaycan-Bakü ve Kazakistan-Aktau Limanlarının yetkilileri Samsun Limanı’nda bir dizi incelemelerde bulunmak için Samsun’a geldi.

Cey Gruop’a bağlı Samsunport Limanı’nda bir dizi incelemeler ve ziyaretlerde bulunan Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Birliği Konseyi üyesi Azerbaycan-Bakü ve Kazakistan-Aktau Limanlarının yetkilileri iki gün boyunca Samsun’da bulundular.

Ziyaret hakkında heyetle birlikte açıklamalarda bulunan Cey Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı, “Türk Dili Konuşan İşbirliği Konseyi’nin sekreterliği İstanbul’dadır. Ülkeler arasındaki iş birliğini, kültürel faaliyetleri geliştirmek, limanlar arasında ki ticareti geliştirmek gibi konular var. Bunlardan bir tanesi de Samsun Limanı ile Azerbaycan-Bakü, Kazakistan-Aktau Limanları ile birlikte 3 Temmuz 2013′de kardeş liman ilişkisine yönelik anlaşması yapıldı. O günden sonra da bu iki ülkenin heyetinin Samsun ziyaretleri gerçekleştirildi. Heyetin limanımızda yapmış olduğu incelemeler sonunda Samsunport Limanı’nın alt ve üst yapısı ile bölgenin en iyi limanlarından birisi olduğu değerlendirilmesi yapılmıştır. Ben tüm katılımcılara ve misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
6
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102