banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Avustralya'da bir denizci karantinayı gemiden kıyıya yüzerek deldi!

Vietnamlı bir denizci, gemisinden atlayıp yüzerek Batı Avustralya'da karaya çıkarak koronavirüs karantina uygulamasından kaçtığı için tutuklandı.

GÜNCEL 11.01.2021, 09:15 11.01.2021, 09:26 Halit Emre İbrahimoğlu
249
Avustralya'da bir denizci karantinayı gemiden kıyıya yüzerek deldi!

37 yaşındaki Vietnam vatandaşı, geçen hafta Batı Avustralya'daki Albany limanına gelen bir yük gemisinde çalışıyordu. Cumartesi günü polis, Vietnamlı denizcinin gemiden atlayıp yüzerek kıyıya çıktığını ve Avustralya'nın göçmenlik ve karantina kurallarını deldiğini söyledi. Yerel polis denizciyi, aynı gün Albany'deki bir gençlik yurdunda buldu. Denizcinin COVID-19 testi negatif çıktı.

''Avustralya Başbakanı Mark McGowan pazar günü düzenlediği basın toplantısında; ''Bu alışılmadık bir durum. Söz konusu şahıs gemiden suya atladı ve kıyıya yüzdü. Bunu durdurmak zor. Kimsenin tamin edebileceği bir şey değildi.'' ifadelerini kullandı.

Son dönemde İngilterede ortaya çıkan yeni ve daha bulaşıcı vakaua karşı katı COVID-19 karantina önlemleri alındı. McGowan, komşu Queensland ile "sert bir sınır" kurarak iki il arasındaki seyahati tamamen kapattı. Yıl başından bu yana sınırı geçen 7.500 kişiden iki hafta süreyle karantinaya alınmaları istendi.

Batı Avustralya, son aylarda nakliyeden kaynaklanan koronavirüs riski üzerindeki kontrollerini sıkılaştırarak, dökme yük gemilerindeki ve canlı hayvan taşıyıcılarındaki salgınlara karşı uygulamalar başlattı. Ekim ayının sonlarından bu yana, mürettebat üyeleri Perth'de karaya çıkmakla sınırlandırıldılar veya başka bir Batı Avustralya limanında gemiden indikten sonra sekiz saat içinde Perth'e charter uçuşlarına katılmak zorunda bırakıldılar. Ayrıca Perth'e vardıklarında masrafları kendilerine ait olmak üzere bir otelde 14 gün boyunca karantinada kalma şartı koşuldu.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
17
az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü