banner244

banner242

banner176

banner191

banner148

banner145

banner179

banner243

Atatürk'ün Giresun'a gelişinin 88. yıldönümü

Giresun'da, Mustafa Kemal Atatürk'ün kente gelişinin 88. yıl dönümü törenlerle kutlandı. İlk tören Atapark'ta düzenlendi.

GÜNCEL 19.09.2012, 13:52
Atatürk'ün Giresun'a gelişinin 88. yıldönümü
Giresun'da, Mustafa Kemal Atatürk'ün kente gelişinin 88. yıl dönümü törenlerle kutlandı. İlk tören Atapark'ta düzenlendi. Burada Atatürk Anıtı'na çelenkler konuldu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra törenlere Giresun Liman sahasında devam edildi. Buradaki törende gaziler tarafından Atatürk'ün Giresun'a gelişi canlandırıldı ve deniz yoluyla getirilen Türk bayrağı, Vali Dursun Ali Şahin'e teslim edildi. Daha sonra tören tarihi Millet Bahçesi'nde devam etti. Buradaki törende öğretmenler tarafından, Atatürk'ün karşılanması töreninde Dr. Necdet Otaman ile Atatürk´ün cevabı konuşma metnini okudu. Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hacı Abdullah Doğan ile Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, şeref defterini imzaladı.
 
Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Atatürk'ün Giresun'a gelişinin 88. yıldönümü töreninde yaptığı konuşmada, Giresun halkının, Atatürk'ün Giresun'a gelişinin 88. yıldönümünü coşku ile kutladıklarını söyledi. Şahin, Kurtuluş Savaşı'na kanıyla, canıyla katkıda bulunmanın onurunu taşıyan Giresunlular'ın bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını, ülkesinin milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, ilke ve inkılaplarının devamını sağlamakta aynı heyecanı taşıdığını ifade etti. Giresun halkının esaret kabul etmediğini, bu nedenle de Giresun'un 'Kurtuluş' değil, 'Şeref günü' bulunduğunu vurgulayan Şahin, bundan büyük bir onur ve kıvanç duyduklarını aktardı.
Yorumlar (0)
8
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102