banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Asyaport’tan çalışanlara ikramiye

Türkiye'nin en büyük konteyner limanı Asyaport ve Medlog, bünyesindeki yaklaşık 2 bin personele biner TL destek ödemesi yapma kararı aldı.

GÜNCEL 27.03.2020, 16:19 Nermin İstikbal
Asyaport’tan çalışanlara ikramiye

Asyaport’tan çalışanlara ikramiye

Türkiye'nin en büyük konteyner limanı Asyaport ve Medlog, bünyesindeki yaklaşık 2 bin personele biner TL destek ödemesi yapma kararı aldı.

Türkiye’nin en büyük konteynır limanı Asyaport ve Medlog, bünyesindeki yaklaşık 2 bin personele biner TL destek ödemesi yapma kararı aldı. Herhangi bir istihdam, iş gücünün azaltılması ile ilgili hiçbir planlarının olmadığını aktaran Asyaport Genel Müdürü Kadir Uzun, çalışan ve ailelerinin morallerini yüksel tutmak için çabaladıklarını ifade etti.

Sahada çalışana bin TL destek

Asyaport Limanı’nda ve Medlog’un yurt içindeki tesislerinde Korona virüsüne karşı her türlü önlemi alan Asyaport Limanı AŞ, bu zorlu süreçte elaman çıkarmak yerine personeline mali destekte bulunma kararı aldı. Asyaport, MSC ve Medlog çatısı altında çalışan yaklaşık 2 bin kişiye nisan ayı başında 1000’er lira ödeme yapılacak.

‘İstihdamı azaltmamız söz konusu değil’

Herhangi bir istihdam, iş gücünün azaltılması ile ilgili hiçbir planlarının olmadığını aktaran Asyaport Genel Müdürü Kadir Uzun, “Tamamen izole bir çalışma sistemimiz var. Konteynerlerin yüklemesi ve indirilmesi şeklinde gelişiyor. Bu önlemleri de aldık, limanın içerisinde demin ifade ettiğim gibi önlemlerle beraber şu anda bugüne kadar çok şükür olsun ki hiçbir vaka yaşanmadı. Bu süreci en kısa zamanda limanımız, ülkemiz ve işletmemiz olarak aşmaya çalışıyoruz. Çalışanlarımıza desteğimiz ile alakalı söyleyebileceklerim herhangi bir istihdam, iş gücünün azaltılması ile ilgili hiçbir planımız yok. Tüm çalışanlarımızla devam ediyoruz hatta bu ay onların ihtiyaçları doğrultusunda ilave net 1000 TL ücretlerine, maaşlarına ilave bir katkı sağladık. Sağ olsun patronlarımızla almış olduğumuz bir kararla bu da onların moral motivasyon ihtiyaçları doğrultusunda, böyle hep birlikte zorlukları aştığımız bir günde çok önemli bir katkı sağladık. Bu zamanı bu süreci hep birlikte maddi ve manevi olarak hep birlikte aşmaya çalışıyoruz.  Biz bunu özellikle saha da özverili, evde çalıştırabileceğimiz çalışanlarımız gene önlemler çerçevesinde gönderdik. Evden çalışmalarına devam edebilecek arkadaşlarımızı aldığımız önlemler doğrultusunda evlerine gönderdik onlar ile ilgili bu uygulamayı yapmayacağız özellikle saha da bil fiil işin başında olan sahada olan, vardiyalı olarak 24 saat bu süreci devam eden arkadaşlarımıza bu desteği sağlıyoruz. Bunu aynı şekilde diğer şirket gruplarımız da MSC, Medlog’ta da uyguluyoruz. Yaklaşık 2 bine yakın sahada çalışanımıza bu katkıyı sağlıyoruz.’’ dedi.

 En çok çalışanlar sevindi

Limanda operatör olarak çalışan Gürkan Engin; “Malum şuan Türkiye şartları, ekonomik şartlar hatta işverenlerin bazı işçileri ücretsiz izne çıkarması durumu şuan malum Türkiye’de. Hastalık ve sağlık açısından da çok zor durumlar yaşıyoruz, çok zor günler geçiriyoruz. Bu açıdan tabii ki şirketimizin yaptığı bu katkı olağanüstü bir katkı. Çünkü bunla her yerde karşılaşamıyorsunuz. Ücretsiz izinle gidip şuan evde oturup ekonomik koşullardan çok zor duruma düşen insanlarımız var o yüzden Asyaport’un, şirketimizin bu şekilde bir düşünceye girmesi bizler için, çalışanlar için çok değerlidir.’’ diye konuştu.

Liman Personeli Ayhan Kaygusuz; “Bu çalışma şartlarında şirketimiz çalışanlar için ek olarak ödenek verecek. Biz çalışanlar olarak çok mutluyuz. Bu ek gelir olarak verilen ücretten dolayı, teşekkür ederiz. İyi bir iş yerimiz var çalışmaya devam ediyoruz. Biz de aksine adam çıkarma gibi bir durum yoktur. Bundan herkes emin olsun.’’ Sözlerini kaydetti.

Liman Personeli Müge Yorulmaz; “Şuan da bir sıkıntı yok gayet memnunuz. Firmamız Bin lira ikramiye verdi bize, çok güzel bir şey uygun görmüşler bizi biz de teşekkür ediyoruz onlara. Buda bize bir motive oldu.’’ İfadelerini kullandı.

‘Çalışanlarımıza ve ailelerine moral ve destek olsun’

Üretime aralıksız devem ettiklerini kaydeden Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, “Üretim ve Lojistik hizmetler dünya ekonomisinin temel taşıdır. Üretim olmazsa Lojistik hizmetler olmazsa sağlıklı bir hayat sürdürülemez. Hayatlarını riske ederek hayat kurtarmaya çalışan sağlık ordusu nasıl görevinin başında ise, üretimin tüketime ulaşması için lojistik ordusu da görevinin başında olmalı. Asyaport, Medlog, MSC şirketlerinin kadroları görev başındayız. Yaptığımız hizmet bir kamu görevidir ve toplum menfaati için aksamadan sürdürülmesi gerekmektedir. Bu amaçla gece, gündüz çalışmalarını sahada yürüten çalışanlarımıza ve ailelerine moral ve destek olması için mart ayı maaşlarına ilave net 1.000 TL destek vermeyi kararlaştırdık. Tarlada izi olanın harmanda yüzü olur. Şirketlerimizde gururla çalışmayı özümsemiş ve aileleri için işyerlerini emniyetli bir gelecek olarak kabul etmiş bütün çalışanlarımıza yaptığımız katkı helal olsun” dedi.

Yorumlar (0)
11°
parçalı az bulutlu
banner102