banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Aşırı Yorgunluktan Yarış Anında Öldü

Dünya şampiyonalarında bronz ve gümüş madalyalar kazanan ABD’li açık deniz yüzücüsü Francis Crippen (26), dün Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen yarışta hayatını kaybetti

GÜNCEL 25.10.2010, 09:58
1910
Aşırı Yorgunluktan Yarış Anında Öldü

Uluslararası yüzme federasyonu FINA’nın düzenlediği 10 Kilometre Dünya Kupası’na katılan Crippen, 8. kilometreye geldiğinde antrenörüne kendisini iyi hissetmediğini söyledi ancak yüzmeye devam etti. Tüm yarışmacılar bitiş noktasına ulaştığında Crippen’ın kayıp olduğu anlaşılınca yarışmacılar, polis ve sahil güvenlik ekipleri yüzücüyü arama çalışmalarına girişti. İki saatin sonunda genç yüzücünün cansız bedeni bitiş noktasına yakın bir noktada bulundu. Yarışın yapıldığı Fuceyre Uluslararası Denizcilik Kulübü’nün yöneticisi İbrahim Muhammed, Crippen’in kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini söyledi.
Birleşik Arap Emirlikleri yüzme federasyonu yöneticisi Eymen Saad ise yüzücünün “aşırı yorgunluktan” öldüğünü söyledi. Yarış esnasında su sıcaklığının 30 derece olduğu ve iki ABD’li ve bir Brezilyalı yüzücünün de fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Olayla ilgili soruşturma açan FINA, Birleşik Arap Emirlikleri yetkililerinin herhangi bir güvenlik hatası yapmadıklarını, olayın trajik bir kaza olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü