banner191

banner148

banner179

banner176

Artvin ve Hopa kruvaziyer turizmine hazırlanıyor

Batum Başkonsolosu ve Ticari Ateşesi Hopa’yı ziyaret ederek çeşitli görüşmelerde bulundular.

GÜNCEL 09.02.2015, 09:09
Artvin ve Hopa kruvaziyer turizmine hazırlanıyor

Artvin ve Hopa kruvaziyer turizmine hazırlanıyor

Batum Başkonsolosu ve Ticari Ateşesi Hopa’yı ziyaret ederek çeşitli görüşmelerde bulundular.

Hopa T50 ve HOPAPORT’un birlikte gündeme taşıdığı ve Bölgenin, Artvin’in ve Hopa’nın geleceğini doğrudan ilgilendiren Hopa-Batum Demiryolu, Organize Sanayi Bölgesi ve Kruvaziyer turizmi ile ilgili çatışmalar aralıksız devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan ve Ticaret Ataşesi Mikail Develioğlu Hopa’ya bir günlük ziyarette bulundular. Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan’ı ziyaret eden Başkonsolos ve Ticari Ateşe daha sonra Hopa TSO’yu ziyaret ederek, oda yönetimi-meclis! ve HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, HOPAPORT Lojistik Danışmanı Atilla Yıldıztekin ve Muhasebe Müdürü Oğuz Çapkınoğlu’nun da Katıldığı toplantıya katıldılar.

Toplantında Kruvaziyer Turizmi konusu masaya yatırılarak değerlendirmelerde bulunuldu. Konu ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer Özellikle Karadeniz Bölgesinin son yıllarda Kruvaziyer Turizmi içerisindeki payını artırdığını vurgulayarak, profesyonel bir firma ile yürütülen çalışmalarda nopa ve yakın çevresinin Kruvaziyer turizmi potansiyeline sahip olduğunu fakat yapılması gereken çok iş ve alınması gereken çok yol olduğunu vurguladı.

Bu proje de Türkiye Kruvaziyer Platformunun da bizleri sonun kadar desteklediğini Temizkar’a iletti. Başkonsolos Temizkan Hopa’yı destekleyerek üzerlerine düşeni yaptıklarını ve yapmaya da devam ettiklerini ifade etti. HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’de, bu projenin Batum ayağı ile ilgili çalışmalarında Başkonsolosluk ve ticari ataşelik olarak destek olunmasından da Hopa olarak memnuniyet duyacaklarını sözlerine ekledi.

Organize Sanayi Bölgesi İl Ve İlçelere Ticari Canlılık Sağlayacaktır OSB ile ilgili konuya gelindiğinde Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Akyürek Kemalpaşa beldesinde Belediye ile koordineli bir çalışma gerçekleştirdiklerini, bu konuda beldede bir bölgenin sanayi bölgesi olması değerlendirildiğini ifade etti. Ankara’da bu konuda da girişimlerde bulunduklarını önümüzdeki günlerde TCDD bünyesinde bir heyetin Kemalpaşa’ya gelerek yerinde incelemelerde bulunacağını ifade etti.

Akyürek “OSB konusunda ısrarımız muhakkak devam edecek. Arazi konusunda yaşadığımız sorunu ilgili yerlere yaptığımız başvurular sonucu aşmayı başardık. Lojistik sektöründe son derece önemli bir yerdeyiz dolayısı ile OSB bizlere çok şey katacak dedi.

HOPAPORT Lojistik danışmanı Atilla Yıldıztekin OSB’nin bölge-il ve ilçe ekonomisine artılarım da değerlendirerek burada kurulacak OSB’nin özellikleri konusunda da çalışmalarını devam ettiğini ifade etti. Toplantının ardından Köşk Restoranı’nda ziyaret onuruna Başkonsolos ve Ticari Ateşe ye yemek verildi. Yemeğe Kaymakam Özkan, Belediye Başkam Cihan. HOPAPORT Genel Müdürü Özer’de katıldı.

Hopa Ve Kemalpaşa Belediye Başkanlarına nezaket Ziyareti T.C. Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan ve Ticaret Ataşesi Mikail Develioğlu Hopa ziyaretleri kapsamında daha sonra Hopa Belediye Başkanı Kedim Cihat’ı makamında ziyaret etti. Hopa Belediye Başkan yardımcısı Yüksel Özbayraktar ve meclis üyesi İsmail Uzun’unda katıldığı görüşmede karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

Başkonsolos Temizkan son ziyaretini Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’e yaptı. Kemalpaşa’da yaşanan ticari hareketlilik ve Sarp Sınır kapısının yeniden yapılandırılma projelerinin de görüşüldüğü ziyaret sıcak bir ortamda sona ererken Başkan Ergül Akçiçek konuklarını kapıya kadar uğurladı.

Yorumlar (0)
banner225
13°
kapalı
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?