banner191

banner148

banner179

banner176

Armatörün korkulu rüyası Türkiye'de

Türk gemilerini Avrupa Limanlarında en çok tutuklayan, İtalya Sahil Güvenlik Komutanı Luciano Dassatti, Denizcilik Müsteşarlığı'nın davetlisi olarak Türkiye'ye geliyor.

GÜNCEL 21.01.2006, 02:13
Armatörün korkulu rüyası Türkiye'de

İtalya Sahil Güvenlik Komutanı Luciano Dassatti, Denizcilik Müsteşarlığı'nın davetlisi olarak 22 Ocak Pazar günü Türkiye'ye geliyor.

Denizcilik Müsteşarlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Dassatti, 27 Ocak'a kadar sürecek ziyareti sırasında, bayrak devleti uygulamaları, liman devleti kontrolü, denizde arama kurtarma, uydu izleme sistemleri ve deniz trafiğinin izlenmesi, gemi trafik hizmetleri, Avrupa Birliği projeleri ile denizlerin korunması gibi konularda Denizcilik Müsteşarlığı yetkilileriyle İstanbul'da görüşmeler yapacak.

23 Ocak Pazartesi sabah saat 10.00'da Deniz Ticaret Odası'nda, Türk ve İtalyan heyetleri karşılıklı Liman ve Bayrak Devleti konusundaki uygulamaları sunum şeklinde katılımcılara anlatacak.

Daha sonra İtalyan Heyeti ile Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı Heyeti ikili görüşmelerde bulunacak. Dassatti ayrıca, Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri ile temaslarda bulunacak.

DenizHaber.Com-Özel

Yorumlar (1)
Gurhan Uysal 14 yıl önce
Denizcilik Musteşarlığının girişimi cok sevindirici.Umarım yakın zamanda İngiliz Denizciilik otoritesi MCA de Türkiyeye cağırılır ve yeterliliklerimizin Avrupa bayraklı gemilerde gecersiz sayılması sorununa cozum getirilir.
banner225
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?