banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

"Arı Deniz Teknokenti Kuracağız"

İTÜ Rektörü Muhammed Şahin; "Tuzla'ya Arı Deniz Teknokenti kuracağız." dedi.

GÜNCEL 30.04.2012, 11:12
2820

İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla Kampüsü'nde gerçekleşen Denizcilik Festivali'nde bulunan İTÜ Rektörü Muhammed Şahin; Denizhaber.com'a yapmış olduğu özel açıklama ile; "Tuzla'ya Arı Deniz Teknokenti kuracağız" dedi.

İTÜ Rektörü Muhammed Şahin yapacakları Arı Deniz Teknokenti hakkında şunları söyledi; "Denizcilik sektörüne çok önem veriyoruz, bunun yeni bir göstergesi olarak  da Tuzla’da bir Arı Deniz Teknokent’i kuracağız. İki hafta önce İTÜ Yönetim Kurulunda karar aldık, şu anda üzerinde çalışıyoruz. İlgili başvuru evraklarımızı hazırlar hazırlamaz projeyi gerçekleştireceğiz. Proje hakkında Dekanımız Prof Dr. Nil Güler,  Tuzla Belediye Başkanı  Dr. Şadi Yazıcı ile de görüştü. Ve onun da çok mutlu olduğunu, projeye destek vereceğini öğrendik."

Yapılacak Arı Deniz Teknokenti'ninn yeri konusunda henüz bir netliğin oluşmadığını söyleyen Muhammed Şahin "Teknokent kampüs içinde veya Sakız Adası içinde bir yerde olabilir" dedi.

"Arı Deniz Teknokenti projesi bu bölge için önemli bir girişimdir" diyen Şahin; bu projenin bölgeye ayrı bir inovasyon katacağını düşündüklerini ifade etti.

Denizcilik Fakültesi öğencilerinin festival etkinliğinde biraraya geldiğimiz Şahin; İstanbul Teknik Üniversitesi'nin her kampüsünde bu etkinliklerin düzenlendiğini ve bu faaliyetleri desteklediklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar (1)
Bülend Temur 10 yıl önce
Sayın Rektörü ve Sayın Dekanı kutlamak istiyorum.Elbette gemi inşaa çok önemli. fakat teknolojimizi kendimiz üretmediğimiz ve dışa bağımlılık yüksek düzeyde olduğu süre rekabet mümkün değildir.Teknokentler önemli ticari avantajları ile yatırımcıyı ve üreticiyi teknoloji üretmeye teşvik etmektedir.Günümüzde bilgi ve teknoloji para kazandırmaktadır. Bizde gelişmiş ülkelerin önüne geçmeyi ancak böyle başarabiliriz.

Umarım en kısa sürede hayata geçecektir. Zaten başlamak başarmanın yarısı değilmidir.Bülend Temur

Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı
17
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü