banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

ARES, Türk donanmasının gücüne güç katacak

GÜNCEL 19.09.2020, 22:21 19.09.2020, 22:24 Nermin İstikbal
173
ARES, Türk donanmasının gücüne güç katacak

TSK'ya önemli katkılar sağlayan ARES serisi Radar Elektronik Destek Sistemleri’nin üretimi devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TSK'ya önemli katkılar sağlayan ARES serisi Radar Elektronik Destek Sistemleri’nin üretiminin sürdüğünü açıkladı.

Demir, "Ülkemizin çevre denizlerindeki menfaatlerinin korunmasında önemli rol oynayan DzKK Uzun Ufuk Deniz Gözetleme Sistemi'ne de bir adet ARES serisi Radar ED sistemi entegre edilecek. Böylece Deniz Kuvvetlerimizin radar ve elektronik harpteki imkan ve kabiliyetleri artacak.“ dedi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, tehdit radar sinyallerinin yüksek doğrulukla tespit edilmesi ve bunların kimliklendirilmesini sağlayan ARES serisi Radar Elektronik Destek Sistemleri’nin DzKK Uzun Ufuk Deniz Gözetleme Sistemi’ne de bir adet entegre edilerek Deniz Kuvvetlerimizin radar ve elektronik harpteki imkan ve kabiliyetlerini artıracağını duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Tehdit radar sinyallerinin yüksek doğrulukla tespit edilmesi ve bunların kimliklendirilmesi sürecinde TSK’ya önemli katkılar sağlayan ARES serisi Radar Elektronik Destek Sistemlerinin üretimi sürüyor. Ülkemizin çevre denizlerindeki menfaatlerinin korunmasında önemli rol oynayan DzKK Uzun Ufuk Deniz Gözetleme Sistemi’ne de bir adet ARES serisi Radar ED sistemi entegre edilecek. Böylece Deniz Kuvvetlerimizin radar ve elektronik harpteki imkan ve kabiliyetleri artacak" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
29
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü