banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Arabalı Vapur Paramparça Etti!

Yalova’da, arabalı vapur kayığa çarptı. Parçalanan kayıktaki 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

GÜNCEL 23.06.2012, 00:59
2498
Arabalı Vapur Paramparça Etti!

Yalova’daki Topçular İskelesi’nden hareket eden ”Gayrettepe” adlı arabalı feribot, iskelenin yaklaşık 200 metre açığında bir kayığa çarptı.

Çarpışmanın etkisiyle parçalanan kayıkta bulunan Mehmet Eker (69) ve Hasan Basri Güneşlioğlu (69) denize düştü. Olay yerine gelen Sahil Güvenlik ve Yalova Deniz Polisi ekipleri, denizden Mehmet Eker’in cesedini çıkardı. Yaralanan Güneşlioğlu, 112 Acil Servis ekiplerince Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Gözaltına alınan, ancak ismi henüz açıklanmayan feribotun kaptanı ise ifadesinin alınması için jandarma karakoluna götürüldü.

Mehmet Eker ve Hasan Basri Güneşlioğlu’nun, Yalova’nın Çiftlikköy ilçesine bağlı Taşköprü beldesindeki bir tatil sitesinden, kayıkla denize açıldıkları öğrenildi.

Yorumlar (3)
nejat yılmaz 9 yıl önce
Allah rahmet eylesin ölenlere.
Bir görüş 9 yıl önce
Olayın oluşmasının bir sebebi de yeni hareket stratejisi olabilir. Son zamanlarda IDO gemileri bekletip Hepsini arka arkya seyre çıkartmakta. Bu sebeple de iskele bölgesindeki Amöter balıkcılar kaçmaya vakit bulamamakta. Gemiler Aynı anda çıktığından yaklaşık 700 metrelik bir koridoru işgal etmekte.

Toplu çıkışların da iskelelerde kuyrukların oluşması ve Araç sahiplerinin +20 TL vererek öncelikli geçiş sırasına yönlendirmek olduğunu sanıyorum. IDO bundan vazgeçmeli!!!

Ayrıca Liman başkanlığının firmaya 400 metrelik koridor haricinde bir rota izlemesine izin vermemeli.

Yaz aylarında çoluk- çocuk teknelerle denizde. Maazallah kazaların devamı gelebilir..

Büyük geçmiş olsun..
ismail doğan 9 yıl önce
30 yıllık gemilerin asgarı donanımlarını adamdan tasarrufla düşüren zihniyet daha çok kazanma hırsı bakalım daha nekadar insan hayatına malolacak

19
parçalı az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü