banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Antalya'da denizi kirleten gemilere ceza yağıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan deniz birimi denizi kirleten gemilere göz açtırmıyor.

GÜNCEL 13.06.2009, 02:43
2890
Antalya'da denizi kirleten gemilere ceza yağıyor

Antalya'da denizi kirleten gemilere ceza yağıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan deniz birimi denizi kirleten gemilere göz açtırmıyor.

12 Haziran 2009 Cuma - Denizi kirlettiği tespit edilen Ukrayna bayraklı Dimitriy Kantemir isimli gemiye 19 bin 899 TL para cezası kesilmesinin ardından dün de aynı nedenle Rusya bandralı kuru yük gemisi Aries e 54 bin 147 TL ceza kesildi. Bir hafta içinde iki gemiye kesilen toplam ceza 74 bin 36 TL oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü deniz mücavir alan sınırları içerisinde kalan sahillerde, deniz araçlarından kaynaklanan deniz kirliliğinin önlenmesi amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Deniz kirliliği kontrolü için oluşturulan deniz birimi Göynük Çayı ve Beşgöz Deresi arasında denetimlerini sürdürüyor.

Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü nden yapılan açıklamaya göre, denetimlerde Antalya Serbest Bölgede bağlı bulunan 2 bin 979 gross tonluk Aries adlı kuru yük gemisinin, sintine suyunu denize boşalttığı Sahil Güvenlik Komutanlığı ile yapılan ortak çalışmayla tespit edildi. Gemiye Çevre ve Orman Bakanlığı nın 2009/1 sayılı genelgesine istinaden 54.147 TL idari para cezası uygulandı ve gemi cezai işlemleri tamamlanana kadar seyrüseferden men edildi. Para cezasını ödeyen gemi Antalya dan ayrıldı.

Geçtiğimiz gün de 3 bin 712 gross tonluk Ukrayna Bayraklı Dimitriy Kantemir isimli kuru yük gemisinin deniz kirliliğine neden olduğu belirlenmiş ve gemiye 19 bin 899 TL idari para cezası uygulanmıştı. Rusya Federasyonu bayraklı Aries, bu hafta içinde denizi kirlettiği tespit edilen ikinci gemi oldu. Bir hafta içinde iki gemiye kesilen toplam ceza 74 bin 36 TL olarak gerçekleşti.

Yorumlar (3)
KPT SEMIH DINCEL 12 yıl önce
EGERE DELIL BU RESIM ISE

KONUNUN UZMANI MESLEKDASLARIMIZDA GORUYORDURKI

ANA VE YARDIMCI MAKINALARIN TATLI SU COOLERINI

SOGUTAN DENIZ SUYU DEVRI DAIM VE / VEYA BALAST

SUYU CEZA OLARAK KESILMISTIR.LUTFEN HABERI DETAYLI VERELIM EGER SINTINE BASILMISSA

DENIZDE SINTINE BASILDIGINA DAIR EMARELERE RASTLANMIS OLMALI

VE BU NUMUNE GEMI SINTINESINDEN ALINA SINTINE NUMUNESIYLE

KARSILASTIRMAIDIR.GEMININ BORDASINDAN SU CIKIYOR DIYE CEZA KESILIYORSA

YANDIKKI NE YANDIKHAVA SOGUTMALI JENERATORMU KONSA GEMILERE.....

12 yıl önce
Antalya belediyeside öğrendi bütçelerini nasıl doğrultacaklarını. Malum seçimden yeni çıkıldı masraf çok oldu. Balastını denize basan, çevre düşmanı, vatan haini hergün milyonlarca dolar kazanan armatörlere ceza yazmayıp ta kime yazacaklar. Vurun kahpeye vurun abalıya önce biz, sonra allah canlarını alsın. Yalnız küçük bir sorun var balastını denize değilde nereye basacak bu garip. Bari onuda söylesinler.
MUHARREM OZHAN 12 yıl önce
SON YILLARDA BELEDIYELERIMIZ VE ORMAN BAKANLIGI KENDINE YENI BIR GELIR KAPISI ACTI. TABIKI SINTINE DENİZE BASILIYORSA CEZA YAZILMALI VE BUNUN BIR BEDELI OLMALI ANCAK BU CEZAYI YAZAN MEMURLARADA PIRIM VERILINCE ARTIK IS MAKSADINI ASIYOR. BU KONUYA DENİZ TİCARET ODASIDA GEREKLI ILGIYI GOSTERMIYOR.BALAST SUYUNA ,TUVALET KACAGINA CEZA COK ACIMASIZCA UYGULANIYOR. SOYLE BIR ETRAFINIZA BAKIN, ISTANBUL BELEDIYESINE AIT IDO'NUN ISLETMESI ALTINDA OLAN DENİZ OTOBUSLERİ,ESKI SEHIR HATLARI GEMILERI, MOTORLAR,BUNLARA HIZMET VEREN ISKELELER VE GEMIYE CEZA YAZAN BELEDIYENIN CEVRE MOTORUNUN TUVALETLERI NEREYE AKIYOR.TABIKI DENIZE. ANCAK ONLARA 1 KURUS CEZA YOK. GEMIYE GELINCE GRT BASINA SU KADAR MILYAR. MEMUR ARKADASLAR KENDILERI ODEMEDIGI ICIN COK DEGIL DIYORLAR.UFACIK BIR SIZDIRMAYA MILYARLAR TUTARINDA CEZA YAZIYORLAR. MEDYAMIZDA BUNLARI MANSETLERINE TASIYOR. HIC DEGIL BELEDIYENIN ISLETMESI ALTINDA OLAN SU VAPUR ISKELELRINI,SAHILDEKI GAZINOLARIN TUVALETLERININ NEREYE AKITILDIGINI BIR HABER YAPIN VE KAC PARA CEZA YAZMISLAR ACIKLASINLAR. VATANDASA GELINCE MIZRAK BATIRIYORLAR KENDILERINE GELINCE IGNEYI BILE COK GORUYORLAR.
15
açık
Günün Karikatürü Tümü