banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Antalya’da denizde denetim yapan tekne sayısı artırıldı

Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ne katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, denizlerin temizliği konusunda da çok hassas davrandıklarını ifade ederek denizlerde denetim yapan tekne sayısını artırdıklarını söyledi.

GÜNCEL 02.12.2019, 13:26
71
Antalya’da denizde denetim yapan tekne sayısı artırıldı

Antalya’da denizde denetim yapan tekne sayısı artırıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenen Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ne katıldı. 210 Mavi Bayraklı Plajı ile dünya kentleri arasında birinci sırada olan Antalya’da çevre odaklı turizm anlayışıyla hareket ettiklerini söyleyen Böcek, “Denizlerimizde denetim yapan tekne sayısını arttırdık. Drone ile deniz ve çevre kirliliği denetimlerini düzenli olarak gerçekleştiriyoruz. Deniz araçları atık alım istasyonlarının 3’üncüsünü Demre’de açtık. Boğaçayı’nın temizliğinde ilk defa deniz süpürgesini kullandık. 3 adet sabit, 1 adet mobil hava kirliliği ölçüm istasyonunu devreye aldık” dedi.

ARITMA TESİSİ YATIRIMLARI

Denizlerin temizliği konusunda da çok hassas davrandıklarını ifade eden Başkan Böcek, arıtma tesisleri ile ilgili şu bilgiyi verdi: “2020 yılı içinde belediyemizin öz kaynaklarıyla Konaklı Arıtma Tesisi’nin yenilenmesi ve kapasite artışı için 12 milyonluk yatırım ve Lara Arıtma Tesisi’nin kapasite artışı ile 15 milyon liralık yatırımı tamamlayacağız. Okurcalar Arıtma Tesisi yenilenmesi ve kapasite artışı için 10 milyonluk yatırımı 2021 yılında hayata geçireceğiz. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile birlikte yapacağımız protokol çerçevesinde 250 milyonluk Belek Arıtma Tesisi, 345 milyonluk Kemer Arıtma Tesisleri ve Alanya Arıtma Tesisleri de hizmete girecektir. 225 milyon liralık yatırımla 300 kilometrelik kanalizasyon hattımız da 2022 yılında tamamlanacaktır.”

DENİZHABER

Yorumlar (0)
29
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü