banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Ankara Feribotu'nun PSC Başarısı

Ankara Feribotu, Paris MOU kapsamında Girit'in Heraklion limanında yapılan Liman Devleti (PSC) Kontrolünden Sıfır eksikle çıkmayı başardı.

GÜNCEL 22.06.2010, 16:53
2831
Ankara Feribotu'nun PSC Başarısı

Ankara Feribotu'nun PSC Başarısı

Ankara Feribotu, Paris MOU kapsamında Girit'in Heraklion limanında yapılan Liman Devleti (PSC) Kontrolünden Sıfır eksikle çıkmayı başardı.

Liman Devleti Kontrolü kapsamında yapılan denetim, Ankara Feribotu'nun Posidonia Fuarı için çıktığı tur esnasında yaptığı Girit uğrağında gerçekleşti.

Denizline'a ait M/F Ankara gemisinin kaptanı Işık Koşal, geminin kondisyonunu en iyi hale getirmek için yoğun çaba harcadıklarını ve bunun neticesinde yapılan denetimden sıfır eksikle çıktıklarını belirterek; "ilk defa bir Türk Yolcu gemisi Yunan PSC'lerinden sıfır eksikle çıkmayı başardı, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

 

4- ANKARA
Inspection details :  
Date of first boarding : 26/05/2010
Date of final boarding : 26/05/2010
Port of inspection : Heraklion, Greece.
Type of inspection : Expanded inspection
Nb of deficiency(ies) : 0
Ship's particulars at the time of inspection :  
IMO number : 7615672
Name : ANKARA
Flag : Turkey
Callsign : TCYX
Ship type : Roro passenger ship
Gross tonnage : 10870
Keel date : 1981
Classification society :
- Class certificate issued by Turkish Lloyd (TL), classification society responsable for issuance of class certificate as at date of first boarding
Statutory certificates :  
- Other (certificate) is issued by Turkish Lloyd (TL) last survey in Turkey on 07/05/2010 by Turkish Lloyd (TL)
- International Air Pollution Prevention Cert is issued by Turkish Lloyd (TL) last survey in Turkey on 06/05/2010 by Turkish Lloyd (TL)
- Oil pollution prevention (iopp)  is issued by Turkish Lloyd (TL) last survey in Turkey on 06/05/2010 by Turkish Lloyd (TL)
- Document of compliance (DoC) is issued by Turkish Lloyd (TL) last survey in Turkey on 11/09/2009 by Turkish Lloyd (TL)
- Safety management certificat (SMC) is issued by Turkish Lloyd (TL) last survey in Turkey on 05/06/2009 by Turkish Lloyd (TL)
Ship manager
- Denizciler Turizm Denizcilik, Turkey
Areas inspected :  
- Accommodation and galley
- Engine and steering room
- Navigation bridge
Operational controls carried out
- Abandon ship drill
- Communication equipment
- Emergency fire pump
- Emergency generator
- Fire drill

Yorumlar (6)
çarkçı 12 yıl önce
M/F ANKARA

DENİZYOLLARI İŞLETMESİNDE ÇALIŞIRKEN ONLARCA KERE LİMAN KONTROLÜNDEN GEÇMİŞ VE HİÇ PROBLEM OLMAMIŞTI

NE HİKMETSE GEMİ ÖZEL SEKTÖRDEYKEN HABER OLABİLDİ

O ZAMAN KURUÇEŞMEDE YATAN HURDALAR DİYE YAZANLAR NEDENSE BU LİMAN KONTROL BAŞARILARINDAN HİÇ BAHSETMEDİ
uy kaptan 12 yıl önce
Sn. ISIK ABIMIZI TEBRIK EDIYORUM.ONLARCA YILDIR KAHVERENGI OLAN RENGIMIZ BEYAZA DONDU COKSUKUR.BU CITAYI DAHA DA ILERI GOTURMEK HER TURK DENIZCISININ HEDEFI OLMADILIR.GITTIGIMIZ HER ULKEDE TURK GIBI SOZUNU TEKRAR BEYINLERE ASILAMALIYIZ.

BIZLERDE GOREVLERIMIZDEKI HASSASIYETLERIMIZDEN DOLAYI BIR COK AVRUPA ULKESINDE TEBRIK/TESEKKUR ALDIK.

TUM DENIZCILIK CAMIAMIZA ORNEK OLMASI TEMENNISIYLE...
kaptan zeybek 12 yıl önce
ben Işık kaptanla Samsun Feribotunda 4 ay çalıştım,gerçekten de işini severek yapan,gerek personeline gerekse gemisine gözü gibi bakan bir insandır,bu başarıda o ve onun kadar özveriyle çalışan II.Kaptan Samet Kaptan ve Başmühendisini tebrik eder,Allah selamet versin diyerek,Hayırlı seferler dilerim...
aydoğan öztürk 12 yıl önce
İTALYADA TARİHİNİN İLK BÜYÜK KONTOLÜNE MARUZ KALARAK SEFERDEN MEN TEHLİKESİ İLE KARŞI KARSIYA İKEN İTALYAN PSC KONTROLUNDEN CANSİPERANE MANEVRALARLA ANKARA GEMİSİNİ GECİKMESİZ VE ZARARSIZ İZMİRE ULAŞTIRAN SAYIN KAPTAN IŞIK KOŞAL BUNU HEP YAPIYOR SAYGILAR HÜRMETLER ALLAH SELAMET VERSİN
Ceyhun Yılmaz 12 yıl önce
Beyefendi gercektende son noktayı koydunuz. Tebrik ederim
Karlen 12 yıl önce
İzmir Gümrük Muhafaza Başmüdürlüğüne bağlı Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza ekipleriyle Çeşme Gümrük Muhafaza ekipleri, Yunan adalarına yolcu taşıyan bir gemide kumar oynatıldığı yönündeki istihbarat bilgileri üzerine, takip başlattı. Ekipler, 600 yolcu kapasiteli ''Ankara'' isimli Türk gemisinde kumar makineleri bulunduğu bilgisini teyit edince, Yunan adalarından turdan dönen gemiye Çeşme Limanı'na yanaşınca baskın düzenledi.Gemideki aramada, kumarhaneye dönüştürülen bir salonda, rulet masalarıyla, poker, black jack gibi 20 kumar makinesi ele geçirildi.Operasyonda, gemi işletme müdürü T.A. ve gemi kaptanı I.K. gözaltına alındı.T.A'nın ifadesinde, yıllardır kumar işinde olduğunu, gemideki kumar makinelerinin mobilyalarını kendisinin tasarlayarak marangoza yaptırdığını, makineleriyse Yunanistan'dan temin ettiğini söylediği ileri sürüldü.Türk Ceza Kanunu'nun 1072 Sayılı Kanunu'na göre, Türkiye bandıralı gemilerde kumar makinesini bulundurmanın ve kumar oynatmanın yasak olduğu bildirilirken, geminin işletme müdürü T.A. ile kaptanı I.K. ''Gümrük Kanunu'na muhalefet'' suçlamasıyla Çeşme Adliyesi'ne sevk edildi..

bide bu geminin bu tarafı var

saygılar...
24
açık
banner260
banner102
banner93
Namaz Vakti 25 Haziran 2022
İmsak 03:25
Güneş 05:26
Öğle 13:11
İkindi 17:11
Akşam 20:47
Yatsı 22:39
Günün Karikatürü Tümü