banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Amatör Denizciler İçin Atölye Çalışmaları

Her yanaşma ve ayrılma kâbusunuz oluyor, demir atınca tutturamıyor, tutturunca da huzur bulamıyor musunuz? Bu atölyeler tam size göre...

GÜNCEL 03.12.2012, 11:34
1982
Amatör Denizciler İçin Atölye Çalışmaları

Amatör Denizciler İçin Atölye Çalışmaları

Deniz fenerlerini ve seyir fenerlerini tanımadığınız için gece seyrinden çekiniyor musunuz? Her yanaşma ve ayrılma kâbusunuz oluyor, demir atınca tutturamıyor, tutturunca da huzur bulamıyor musunuz? Bu atölyeler tam size göre...

Navigasyon Atölyesi: Seyir haritaları, pusula hatasının düzeltilmesi, rota planlama, elektronik navigasyon, mevki koyma, deniz fenerleri ve şamandıralar.

Manevralar – Demirleme – Yol Hakları: Manevrayı etkileyen faktörler, yanaşma ve ayrılma manevraları, demirleme, yol hakları, seyir fenerleri ve geçiş üstünlükleri.

Yelken Teorisi: Arma ve selviçe, yelkenlerin çalışma prensibi, seyir açıları, temel yelken manevraları, tramola ve kavança, temel ve ileri yelken trimi.

Yorumlar (1)
Erdem Tufan 9 yıl önce
Temel sorular 5N1K olarak formüle edilmiştir.Haber görseli çok güzel ama temel sorulara cevap bulamadım. Kim düzenliyor bu "tam bize göre atölyeleri", nerde,ne zaman, tam bize göre ise biz kimiz? Teşekkürler,iyi çalışmalar.
banner255
2
parçalı bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü