banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Altınova'da mega yatlar yapılacak

Dünyanın dört bir yanına yat inşa eden 39 firma, Türkiye’de gerçekleştirdikleri bir oluşumla, Mega Yat Tersaneleri’nin temelini Altınova Hersek Köyü’nde törenle attı.

GÜNCEL 06.03.2006, 12:19
2194
Altınova'da mega yatlar yapılacak

Mega yatlar dünyaya Altınova’dan gidecek

Tersanecilik sektörü yatırıma doymuyor. Dünyanın dört bir yanına yat inşa eden 39 firma, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bir oluşumla, Mega Yat Tersaneleri’nin temelini Altınova Hersek Köyü’nde düzenlenen törenle attı.

Türkiye’nin dünyada  benzeri olmayan bir projeye imza attığını söyleyen Altınova Yat İnşaatçıları Kooperatifi Başkanı Özdemir Ataseven, iş başındaki hükümetin yatırımlara sıcak bakmasından destek alarak bu projeye başladıklarını ve başarılı sonuç aldıklarını söyledi. Ataseven, Mega Yat Tersanesi’nin üretime geçmesi ile Türkiye’ nin yat yapım sektöründe dünya ülkeleri arasında ikinci sıraya yükseleceğini  bunun da ülke adına önemli bir kazanım olduğunu belirtti. 

Temeli atılan tersane ile Türkiye’nin  tüm dünya ülkelerine Türk işçisinin alın teri ve el emeği ile mega yat üreterek önemli oranda döviz girdisi sağlayacağını  bildiren Özdemir Ataseven, proje ile 39 dünya devi firmayı Türkiye’den dünyaya yat yapma konusunda örgütlediklerini söyledi. Hükümetin Yatırımlara ve yatırımcıya olan sıcak bakışından cesaret alarak bu işe girdiklerini anlatan Ataseven,  proje kapsamında kendi şirketler grubuna Özata Yat İnşa  Çekek Bakım Onarım Şirketi’ni katarak 300 dolayında ek istihdam sağladıklarını da sözlerine ekledi.

Günümüzde gemi inşa sektöründeki yatırımların arttığına  da dikkat çeken Ataseven, bu bakımdan da Türkiye’nin gerçekleştirdiği  Mega Yat Sanayi Sitesi’nin önemli olduğuna dikkat çekti.  Özdemir Ataseven, Altınova Hersek köyünde kurulan ve 15 ayda tamamlanacak mega yat tersanesinin oluşturacağı yan sanayii ile de yaklaşık 10 bin kişinin ekmek kapısı olacağının altını çizdi. 200 dönüm arazi üzerine ve her biri 1500 metrekare alan üzerine kurulacak 39 tersanenin tahmini birer milyon dolara mal olacağını bildiren Ataseven, işyerlerini 15 ay gibi kısa sürede ortaklarına teslim edeceklerini ve yapımda tamamen kendi öz kaynaklarını kullanacaklarını bildirdi.

Kaynak:Dünya Gazetesi/Perşembe Rotası 

Yorumlar (12)
İZZET ÜNLÜ 15 yıl önce
BU GİRİŞİMLERİN İNŞALLAH ANTALYA'DA YAT ORGANİZE YAT İNŞA İLE DEVAM ETMESİ TEMENNİSİYLE KOLAY GELSİN.VİRA BİSMİLLAH.

"www.martimarina.net."
aytac ataseven 14 yıl önce
bir ataseven ailesi olarak büyük amcamin oglu özdemir atasevenden gurur duyuyoruz ... yarattıgı iş imkanlarıyla işsizlik sorununa azda olsa katkıda bulunan özdemir atasevene başarılar dilerim inşallah daha büyük işlere girişirsi,n diyerek hayatında başarilar dilerim . aytac ataseven
Barış TAFRALI 14 yıl önce
oncelikleee yalovanın tersane bolgesi olma yolunda ilerlemesine cok sevindik ve bir TAFRALI ailesi olarak onceliklee OZATA YAT ortaklarından OSMAN TAFRALI ya sonra OZDEMİR ATASEVEN e basarılar diliyoruzzz...
hersekli biri 14 yıl önce
zeynep eyigor 14 yıl önce
hep tanıdıklarınıs tebrik etmiş bende bi yalovalıyım benim açımdanda bakarsanıs sevinirim

tamam iş imkanı sağlıyo ama yollar o kadar büyük bi işyerine uygunmu sizce? yada iş imkanı sağladığınıs kişilere her konuda ve sürekli garanti saglıyabilecekmisiniz? yoksa sadece iş imkanı sağlıyorus mu diyorsunus ee dünya çapında bi üretim firması bunlarıda düşünmüştür bence:
tuncer ataseven 13 yıl önce
ataseven ailesi olarak sn.ÖZDEMİR ATASEVEN İle gurur duyuyoruz...amcası TUNCAY ATASEVEN...
TUĞRA ATASEVEN 13 yıl önce
ataseven ailesi olarak deyilde bir türkiye vatandaşı olarak bu kuruluşların oluşması hem türkiye icin hemde altın ovada ve cevresindeki ailelerin durumunu birazda olsa rahatlatacağından cok mutluyum.türkiye cumhuriyetinin en büyük sorunlarından yerli sermaye ve işsizliğin birazda olsa rahatlayacağından eminim.umarım bu faliyetler dahada büyür ve memlekete daha cok faydası olur...emeği gecen herkeze teşekkürler..TUNCER TUĞRA ATASEVEN...
Barış TAFRALI 13 yıl önce
zeynep eyigorrr senn calısmak gibi bi niyetin varsa işine bakk boyle buyuk bi yatırımların da YALOVADA gerceklestigi için gurur duyyy gerisini onlara bırak istersen kımse yaptıgı işin garantisini veremezzz bu ALLAHın yardımıyla olur kaldiki buyuk işlerr buyuk tecrubeler isterrr budaa adı gecen sahıslarda varr ÖZDEMİR ATASEVENe muhaffakiyetler diliyorum...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü