banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Aliağa Körfezi Bu Projeyle Kurtuluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 100 bin kişilik Aliağa İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ile başlayan büyük çevre hareketinde sona gelindi.

GÜNCEL 25.05.2012, 00:03
Aliağa Körfezi Bu Projeyle Kurtuluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve yaklaşık 2 yıl önce devreye alınan 100 bin kişilik Aliağa İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ile başlayan büyük çevre hareketinde sona gelindi. Arıtmaya bağlantısı bulunmayan bin 800 dolayında bina ve konutun atık su sistemi, arıtmaya bağlanma işlemi devam ederken, denize akan evsel atık hatları da bay pas edilerek arıtmaya bağlandı. Aliağa Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) tarafından yapılan çalışma ile ilçenin kuruluşundan bugüne farklı noktalardan denize akan evsel atık hatları arıtmaya bağlandı. Parsel baca bağlantıların sona ermesiyle de Aliağa Körfezi’ne evsel atık dökülmesi tamamen sonra erecek.

Başkan Oğuz; Körfez, Atıklardan Tamamen Kurtulacak

Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz; “Aliağa’nın çağdaş ve çevreci ve temiz bir kent olması için bu proje çok önemli. İzmir Büyükşehir Belediyesi 2010 yılında ilçemizin arıtmasını yaparak önemli bir hizmeti gerçekleştirdi. Kent genelindeki Parsel baca bağlantılarının sona ermesiyle körfezimiz tamamen evsel atıktan kurtulmuş olacak. Aliağa Belediyesi ve Büyükşehir olarak bölgemizin yaşanabilir ve temiz bir bölge olması için koordineli çalışmalarımız sürecek. Yenilenen sahil bandımızın yanında tertemiz körfezimizle kentimizin çehresi değişecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Aziz Kocaoğlu ve İZSU yetkililerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (1)
mehmet şenkal 9 yıl önce
sayın belediye başkanımız bu zeytinli parkın köşesindeki (miğros)ucubenin imar izninini kim verdi yaya yoluna temel attırmak size nasip oldu. ilelebet her ALİAGA'lınınbedduasını alacagınıza eminim .Nasıl sakaların zamanında yola yaptıkları binayı ALİAĞA'lılar ''HAYIRLA'' anıyorlarsa sizide öyle anacaklardır neyse ALİAĞAnın tarihine sizde gectiniz ZEYTİNLİ PARKA giden sizi anacaktır.
14°
parçalı bulutlu
banner102