banner191

banner148

banner179

banner176

Aleksis Çipras, Avrupa Ülkeleri Yeterli çabayı Göstermiyor Dedi

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, . “Ege Denizinde kıyıya vuran sadece (cansız) çocuk bedenleri değil, aynı zamanda Avrupa Birliği’nin kültürü” dedi.

GÜNCEL 04.11.2015, 09:10
Aleksis Çipras, Avrupa Ülkeleri Yeterli çabayı Göstermiyor Dedi

Çipras: Utanıyorum

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Avrupa ülkelerinin sığınmacı krizini çözmek için yeterli çabayı göstermediğini söyleyerek “Utanıyorum” dedi.

Çipras, bugün Yunan Parlamentosu’nda yaptığı konuşmasının büyük bölümünü Ege Denizi'nde yaşanan sığınmacı dramına ayırdı. “Ege Denizi’nde kıyıya vuran sadece (cansız) çocuk bedenleri değil, aynı zamanda Avrupa Birliği’nin kültürü” diyen Çipras, “Avrupa’nın bu dramı çözmekteki yetersizliğinden dolayı utanıyorum” ifadelerini kullandı. Avrupalı liderlerin, Ege’deki kazalarda hayatını kaybeden çocuklar için döktüğü gözyaşlarının ikiyüzlülük olduğunu da söyleyen Yunanistan Başbakanı Çipras, “Herkes ölen çocuklara üzülür. Peki ya hayatta olan, sokakları dolduran binlerce çocuğa ne olacak?" diye sordu. “Avrupa rüyası Berlin Duvarı’nın çöküşüyle doğdu. Bugün ise yeni duvarlar ve tel örgülerle ölüyor” diyen Çipras ayrıca, Atina hükümetinin sığınmacı krizi karşısında Brüksel’den maddi yardım talebi olmadığının altını çizdi.

Yorumlar (0)
12°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?