banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Akmar Shipping Piri Reis Üniversitesi'nde

Türkiye'nin ilk denizcilik ihtisas üniversitesi olan Piri Reis Üniversitesi kariyer günleri kapsamında ikinci konuğu Akmar Denizciliği ağırladı.

GÜNCEL 05.05.2012, 00:50
Akmar Shipping Piri Reis Üniversitesi'nde

Üniversitenin konferans salonunda Çarşamba günü Öğrenci Konseyinin düzenlediği  kariyer gününe Akmar Denizciliği temsilen personel müdürü Özge Ataman ve operasyon müdürü Tarık Gürsoy katıldı.

Akmar Denizcilik'in misyon ve vizyonu hakkında bilgi aktarımıyla başlayan toplantı, şirketin bünyesindeki filonun tanıtılmasıyla devam etti. Akabinde soru cevap şeklinde konferansa devam edildi.

Eski TÜDEV mezunu şirket bünyesinde çalışan abilerinin konferansa katılımıyla samimi bir ortam yaratıldı.

Öğrenciler tarafından, şirketin geleceğe yönelik planları, staj süreleri ve şirket filosu hakkında sorular yöneltildi.

İlerleyen bölümlerde Tarık Gürsoy denizcilik eğitimindeki problemlerden ve S.T.C.W değişikliklerinin gemilerdeki personel sayısına etkilerine değindi.

Kariyer günü, konuklara Piri Reis Üniversitesi Yar.Doç.Dr. Nazmi Çeşmeci tarafından plaket verilmesiyle son buldu.

Yorumlar (1)
Prof. Dr. Aydın ŞALCI 9 yıl önce
Türkiye'nin ilk denizcilik konusunda ihtisas sahibi üniversitesi İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) dür. Bu gerçeği kimse reddedemez. 1773 de kurulduğunda adı, Mühendishane-i Berri Hümayun / Mühendishane-i Bahri Hümayun idi.Ülkemizde ilk kurulan Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi ve yine ilk kurulan Denizcilik Fakültesi o üniversitenin içindedir.Piri Reis Üniversitesi'nin adı kimi yerde böyle, kimi yerde de Piri Reis Denizcilik Üniversitesi diye (özellikle yurt dışında ve kongrelerde kasıtlı olarak)sunulmaktadır. Bu üniversitenin resmi adı YÖK kararı ve kanunla "Piri Reis Üniversitesi" diye belirlenmiştir.
10
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102