banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Acilen kruvaziyer limanı lazım

Karaköy iskelesinin yetmediğini belirten turizmciler, Zeytinburnu’na 10-15 gemilik liman yapılmasını istediler.

GÜNCEL 20.09.2011, 05:07
 Acilen kruvaziyer limanı lazım
İSTANBUL- İstanbul Limanı son bir hafta içinde gelen kruvaziyer gemileri ile dolup taştı. Yetmeyen liman için turizmciler “Zeytinburnu’na 10-15 kruvaziyer gemisi yanaşacak iskele ve liman yapılmalıdır. İstanbul’a acilen yeni bir kruvaziyer limanı lazım” dediler.

15 BİNE YAKIN TURİST ŞEHRE İNDİ
Bir gün içinde İstanbul Limanı’na yanaşan 5 gemi ile 15 bine yakın turist şehre indi.
Yetkililer “Daha çok yanaşma yerimiz olsa, daha çok gemi gelecek. Dünyanın ünlü kruvaziyer şirketleri planlamalarına İstanbul’u koyuyorlar. Ancak daha sk gelmek istedikleri için yer veremiyoruz” dediler.

KARAKÖY LİMANI YETERSİZ

İstanbul’un Zeytinburnu’nda aynı anda 10 vey 15 gemi yanaşacak kruvaziyer iskelesine ihtiyacı bulunduğunu belirten turizmciler “Karaköy Limanı’nda zaten iskele yetersiz. Turist otobüslerini sokamıyoruz. Konvoy olduğu zaman zaten Kapalıçarşı’ya kadar kuyruk oluyor. Karaköy Limanı yerine Zeytinburnu’na yapılacak liman ve iskele İstanbul’un gemi turizmini artırır. Buna çözüm gerekiyor” dediler.

GELENİN İKİ KATI GEMİ GELEBİLİR
İstanbul’un dünyanın ünlü kruvaziyer şirketleri için giderek cazibesini artırdığını belirten turizmciler, 2012 yılında gelmek isteyen gemilere yer bulmak için çırpındıklarını söylediler.

İSTANBUL SAYESİNDE KRUVAZİYERLAR KARADENİZE AÇILABİLİR
Eğer liman olsa gelen gemilerin iki katı kruvaziyerin İstanbul’a uğrayacağını belirten turizmciler “İstanbul’un çekim gücüyle Kuşadası, İzmir, Marmaris, Antalya hatta Alanya bile kruvaziyerde önemli yere geldi. İstanbul limanı yeterli olursa kruvaziyerler Karadeniz limanlarına seferlere başlayacak” şeklinde konuştular.

Yorumlar (1)
hüsamettin canbilen 8 yıl önce
Zeytin Burnu limanı kimin acaba? Bildiğim kadarıyla devletin değil.

Özel sektör sahibi ise buyurun bankadan kredi alın ,anlaşma yapın etüd yapın ve yeni kurvaziyer liman yapın. Sizin elinizi tutan mı var acaba?Ancak devlet yapsın, kaymağını biz yiyelim zihniyetinden kurtulmak lazım. Milleti aptal ve yönetenleri de eskisi gibi hanutcu mu sandınız?Yatırım yapacaklara devlet yardımcı oluyor.Kapısını çalın size yardımcı olsun ve sizde bunu yapın.Yolcu otobüsleri kişi başı 45 Euro taşıma parası alıyorlar.Ne için dersiniz? Karaköyden Sultanahmet ve Kapalıçarşıya gidiş için. Bunu metro ve taksi ile çözersiniz. İlla şehrin içine koca otobüs sokacam derseniz trafik kitlenir. Veya motorlar ile Sirkeciye çıkartın beyler.

Zeytin Burnu limanından zaten Sultan Ahmet meydanına dar yoldan gideceksiniz.Bizim bilmediğimiz başka yeraltı tüneli mi olacak.

Bu kadar otobüs nerde olursanız olun sorun yaratır.Devlete 3 kuruş verip milyon dolarlık proje istemeyiniz. Önce mevcut tarifelerde iyileştirme olmalı ki devlet para kazanıp yeni yatırımlar için fon oluşturabilsin.

Buyurun sizler liman sahibi ve acenteler olarak fizibilite yapın ve uluslararası bankalardan borçla bu projeyi yapınız veya ortak alınız kendinize.23°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?