banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

ABD ve Ukrayna Karadeniz'de Tatbikatta

Ukrayna'nın doğusundaki çatışmayı sona erdiren ateşkes yürürlükte. Ancak Rusya'yı öfkelendiren yeni bir adım ABD ve Ukrayna'dan geldi.

GÜNCEL 08.09.2014, 10:41
2354
ABD ve Ukrayna Karadeniz'de Tatbikatta

ABD ve Ukrayna Karadeniz'de Tatbikatta

Ukrayna'nın doğusundaki çatışmayı sona erdiren ateşkes yürürlükte. Ancak Rusya'yı öfkelendiren yeni bir adım ABD ve Ukrayna'dan geldi. Karadeniz'de 3 gün sürecek tatbikatta Türkiye de yer alıyor.

Ukrayna ile ABD, Karadeniz'de 8-10 Eylül tarihleri arasında üç gün sürecek deniz tatbikatı yapıyor. "Deniz Meltemi" (See Breeze) adı verilen tatbikat saatler önce başladı. Ukrayna'nın doğusunda geçtiğimiz hafta sağlanan ateşkes öncesi Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD ile Ukrayna'nın ortak deniz tatbikatını provokasyon olarak tanımlamıştı. Tatbikat başlamadan önce Ukrayna Savunma Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada, kriz bölgesinde deniz güvenliğinin önemine işaret edildi.

ABD ve Ukrayna'nın öncülüğünde yapılan "Deniz Meltemi" tatbikatına Türkiye, Kanada, Romanya ve İspanya da katılıyor. Bu çerçevede 4 NATO savaş gemisi geçtiğimzi hafta Bulgaristan'ın Burgaz Limanı'na gitti. NATO'dan yapılan açıklamada, tatbikatın, Ukrayna'nın doğusundaki çatışmalardan bağımsız olarak önceden planlandığı belirtildi.

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Karikatürü Tümü