banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

80 Km Hızla Giden Ferrari...

Başkan adaylarından Salih Zeki Çakır'ın 'Demokratik bir ortam bulunmadığından ötürü' katılmadığı DTO Meclis Toplantısı bugün yapıldı.

GÜNCEL 04.04.2013, 20:17
80 Km Hızla Giden Ferrari...

Başkan adaylarından Salih Zeki Çakır'ın 'Demokratik bir ortam bulunmadığından ötürü' katılmadığı DTO Meclis Toplantısı dün yapıldı.

Mehmet Akyol, DTO Yönetimine "80 Kilometre hızla giden Ferrari" benzetmesi yapınca, Metin Kalkavan'dan fırça yedi.

Toplantıyla ilgili tüm ayrıntılar için bu sayfayı takip edin.

Toplantıya geçilmeden önce  GREGORY MCINTOSH’UN "THE PİRİ REİS MAP OF 1513"(PİRİ REİS HARİTASI) SUNUMUNDAN sonra başladı.

Kaptanoğlu: 'Kürsüyü açtık, Muhalefet yok!'

Toplantıyı açan Cengiz Kaptanoğlu geçen aylık toplantıdaki muhalefete söz vermeme eleştirilerine değinerek 'işte gündeme aldık ama muhalefet yok bizim kürsümüz açık  ama bu bir meclis toplantısı gündemi var önceden hazırlanmış bir programı var eskiden TBMM de bulunan milletvekili olarak böyle işleri biliriz ve  demokrasi anlayışımızdanda eminiz gelip söyleyecekleri varsa söyleyebilirlerdi' dedi.

Metin Kalkavan ise; 'Mayıs ve haziran aylarında seçim yapmak zorunda olduklarını belirterek 1 nisan tarihinden itibaren seçim sürecine girildiğini 9 mayıs 2013 günü meslek komiteleri ve meclis üyeliği seçiminin  yapılacağını belirtti. 2. seçim daha var seçilen meclis üyeleri kendi aralarından oda yönetimi kurulu başkanını seçecekler dedi.Kalkavan seçimin dto binasında olacağını ve 53 olan  meslek komite sayısının ise  47 olarak değiştiğini' söyledi.

Kamu Finansmanının değişmesi ile ilgili kanun tasarısı,madde 36 da deniz ticaretini ilgilendirem madde var tersane ve çekek yeri ile ilgili yapılan düznleme bilgiler verdi.

Oda faaliyetlerine ve katıldıkları etkinliklerden sözeden Metin Kalkavan demokratik anlayışı gereği diğer başkan adayı toplantıda olmadığından bu konuda konuşmayacağını belirtti.

Ürkmez 'Bakanımız bir arkadaşı destekliyormuş'

Daha sonra söz alan İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkan Vekili Faruk Ürkmez, seçim sürecini değerlendirdi.

Ürkmez; 'Bakanımız bu arkadaşı destekliyormuş. Ben buna asla inanmıyorum. Eğer bakan desteklemiş olsaydı ortaya çıkardı. Ben taraf tuttuğunu düşünmüyorum. Sayın Bakanım, Cengiz Kaptanoğlu’nun söylemiyle Kaptan-ı Deryamız. Kaptan-ı Derya olan bir kişinin oda bütünlüğünü sarsacak böyle bir eyleme izin vermeyeceğini biliyorum. Bir çalışma olmadığına göre de bu rüzgarı kimsenin arkasına almaması gerektiğine inanıyorum. O arkadaşımızın bir faydası olmuştur. Bizi daha çok kenetlenmeye ve daha çok çalışmaya itmiştir. Bunun dışında başka bir faydası yoktur. Bu arkadaşın söylemlerini tasvip etmiyorum. Belden aşağı vurulmasına asla izin vermeyeceğim” şeklinde konuştu.

Mehmet Akyol: '4000 motora sahip Ferrari, 80'le Giderse Tepki Alır!'

Daha sonra söz alan Mehmet Akyol; 'Söz uçar yazı kalır' diye başladığı konuşmasına devamla, şunları söyledi:

'Bu hafta Murat kardeşim Ankara'dan bana Kamerunlu heyeti yolladı. Onlarla ben anlaşma imzaladım. Afrika deyince aklına biz gelmişiz. Seçim öncesi bir söz aklıma geldi 4000 motora sahip ferrari otobanda 80'le giderse tepki alır. Sevgili başkanım o kadar yüksek donatılara sahipsiniz,  neden yol yok?  Kritize yaptığım zamanda tepki alıyorum. Peki o zaman tecrübeli büyüğümüz diyor ki söyleyen bulunurda dinleyen bulunur mu? Değişim kelimesi hoşuma gitti.D eğişimde acı vardır. Çünkü hayvanlar zaman zaman deri değiştirir, kabuk değiştirir. Bazen bu mümkün olmayabilir değiştiremezsin. Arkadaşlar acı gerçek şu değişim olmadı, Dünya'da da henüz olmadı.2 3 bin sene önce de; İskender de içerden değişim yapamadı.İskender de her dine inanın istediğiniz dili konuşun ama sizden ben yararlanacağım derdi. En son Babil'de annesi tarafından zehirlendi. Sevgili büyüğüme değişim ile ilgili bir kaç şey söylemek için çıktım.Yeni bir şey söylemeyeceğim zaten benim söylemlerim burada kayıtlı.değişim için metod gerek. Mevcut metodu başbakanımız bile bize gösteriyor. Ama o diyorki herkese değil akıl sahiplerine gösteriyor. Herkes göremez. Dünyanın en zengin adamı Panasonic'in sahibi diyor ki herkes 2. sıradaki adayı genel müdür yapacağımı bekliyordu. Oysa 17. sıradaki adamı alıp şirketin başına CEO getiriryor.Neden yaptın diyorlar biz kendimizi göremeyebilirz diyor o zaman bize dışardan bakış gerekir.İşte Oral hocam beni aydınlatanların başında gelir. Bize sonuç odaklımısın süreç odaklımısın diye sorarlardı okulda, Oral beyin bize söylediği kişileri suçlamayın sistemi kontrol edin diyor.'

Murat Kıran: 'Evliya uçmaz müritleri uçurur'

Daha sonra söz alan GİSBiR başkanı Murat Kıran 2008 yılında çıkan yönetmelik ile işlteme belgesi almak durumunda olan tersanelerin milli emlka durumundan dolayı kalıcı işletme belgesi alamadığını ve ama yapılan çalışmalarla alır noktaya gelinebileceğini söyledi.2008 de başbakana bu konuda söz verdiklerini işletme belgelerini tamamlama noktasına gelineceğini düşündüğünü söyledi.

Murat Kıran, Faruk Ürkmez'in "bakanımız bir arkadaşı destekliyormuş" söylentisini gündeme getirmesine de; değinerek 'eski yönetim kurulu başkanım Salih Zeki Çakır'ın kendi ağzından ben bakan destekliyim şeklinde söz duymadığımı söylemek istiyorum, duyan var mı kendi ağzından, bir laf vardır evliyalar uçmaz müritleri uçurur onun için böyle sözlere itibar etmemek lazım kaldı ki idarecilerimiz son 10 yılda sektörümüze yakınlık göstermiştir bizi ne kadar destekledikleri ortadayken bu çekişme esnasında bu ilişkilerimize zarar verecek söylemlerde bulunmamalıyız diye düşünüyorum' dedi.

Kalkavan'dan GİSBİR'e teşekkür, Akyol'a fırça

Son olarak gündemi değerlendiren Kalkavan deniz ticaret odasının çatı kuruluş olduğunu ve GİSBİR in çalışmalarından  memnun olduklarını söyleyerek gemi inşa sanayicilerinin çok emek verdiğini ve milli emlakta güzel sonuçlar alınacağını söyledi.GİSBİR'e teşekkür etti.

Kalkavan; 'Çevre ve denetlemeler konusu çok uğraştığımız konulardan bir tanesi.Ben sadece yaptığımız işlerin başlığını söylüyorum katıldığımız toplantıları , ama kimse çıkıp sormuyor o toplantıda neler olduğunu ama ilgilenen ve o toplantıyla alaksı olan daha sonradan bilgiyi gelip benden alabiliyor.' dedi.

Daha sonra Mehmet Akyol'un söylediklerine değinmek istiyorum diyen Kalkavan; 'gerçekten anlamakta zorlanıyorum dedi.Mehmet bey ne demek istiyor övüyor mu, yeriyor mu? Bazen şaka olarak baksak bu sefer ciddi konuşuyor. Ben onun konuşmalarına hiç bir zaman kızmadım. DTO Başkanı olarak 10 yıldır dinliyorum. Hiç bir zaman da yeter konuşma demedim.Hepsini hoşgörüyle tabiatımında gereği olarak hoşgörüyle karşıladım' dedi.

Kalkavan; Akyol'a yönelik sözlerini şöyle sürdürdü: 'Farkında değilsin belki ama neyi biliyorsun.Gerçekten ne bildiğini çoık merak ediyorum. DTO Yönetiminin ne yaptığını biliyormusun, çok merak ediyorum meclis üyesi
olarak mı konuştun yoksa muhalefetin bir elemanı olarak mı?'

Beni arayanların isimlerini söyleyebilirim.

Kalkavan'ın sorusuna  cevaben Mehmet Akyol söz aldı. Akyol;  'Meclis üyesi olmaya çalışan biri olarak konuştuğunu' belirterek 'Muhalefet olduğumu da kimseye açıklamış değilim ancak ben Oral hocamın (Oral Erdoğan) sözünden hareketle ki oda şunu söylemiştir kişileri suçlamayınız sistemi gözden geçriniz.Ben şimdi sizden değil sizden duymadım ama isimlerini sayabilirim kimlerden telefon aldım hemen burda söyleyebilirim'  dedi.

Bunun üzerine Kalkavan sözlerini şöyle sürdürd:

'Deniz Ticaret Odasında demokrasi varsa DTO'nun resmi ağzı benim. Ben yetkimi devretmedim kimseye. Ben diyorum gelin istediğiniz kadar konuşun.Biz birisine herhangi bir şekilde telefon aç baskı yap susutur konuşmasın dediğimiz yoktur. Ben bizzat toplantılarda konuşun diye teşvik etmekteyim. Ama şunu söyleyeyim gerçekten meclis üyesi konuştuysa daha üzücü. Keşke muhalefet olarak konuşsaydınız.'

'Senin o Ferrari dediğin rekor kırdı'

Kalkavan; sözlerine devamla  Mehmet Akyol'un DTO yönetimini 80 km hız yapan Ferrari'ye' benzetmesi konusunda, 'Senin o ferrari dediğin rekor kırdı.Biz size anlatacağız neler yaptığımızı. Aklınıza hayalinize gelmeyen uğraşlar verdim.Burada 160 tane profesyonel çalışıyor.Bir dünya yönetim kurulu üyesi bir dünya danışman. Bilinir ne kadar uğraştığımız. Bilmediği şeyde insan hakaret eder mi? 80 km bana yakıştırılacak bişey değil. Benim kapasitemi ölçmek senin yetkin değil. Çıkın istediğiniz ekibi kurun karşıma gelin.ben Latince Arapça bilmem felsefede yapmam.Bana şu eksiktir şu yapılmamıştırla gel.Sonuç olarak konuşacaksınız.İllerle ilgili soracaksınız. Öyle 80 gidiyor  300 le gidiyor yok öyle bişey. Karşıma projelerinizle çıkacaksınız karşımıza çıkacaksınız çağırıyoruz işte muhalefet yok.' dedi.

Yorumlar (4)
hakan bakarsan 8 yıl önce
ONCE SAYIN FARUK URKMEZE HATIRLATMAK ISTERIMKI;SUANKI KENETLENME ARZUNUZ VE KOLTUGUNUZU KAYBETME KORKUNUZ BIZLERE SIZLERIN RANT PESINDE KOSAN,DTO YU SADECE KENDİ ÇIKARLARI ICIN KULLANANAN BELLİ BAŞLI BIRKAC FIRMA DISINDA KIMSENIN SOZUNUN DINLENMEDIĞI,KIMSENI N YARASINA MERHEM OLUNMADIGI GERCEGINI BIRKEZ DAHA HATIRLATMIS VE BIZLERIN SIZIN BU SOYLEMINIZ KARSISINDA DAHA KUVVETLICE KENETLENEREK BIRARAYA GELMEMIZI SAGLAMIS,SECIM GUNU IKI ELIMIZ KANDADA OLSA GELIP OYUMUZU KULLANMAYI ZARURI HALE GETIRMISTIR.BU SOYLEMINIZLE KAYBETMEKTE OLDUGUMUZ ENERJIMIZI YENIDEN YESERTTINIZ ICIN ASIL BIZLER SIZLERE TESEKKUR EDERIZ.
DEMOKRASI HAVARILERI OLARAK;FIRMALARI ILGILI ILGISIZ SEKTORLERE DAGITMAKLA DTO TARIHINDE YAPILACAK BU ILK SECIMDE(BUNDAN ONCEKILER FORMALITEDEN IBARETTI SADECE AILELER ARASI GOREV TESLIMINDEN IBARETTI)KATILIM BUNDAN ONCEKI FORMALITE SECIMLERININ MISLI VE MISLI USTUNDE OLACAGINIZI BILMENIZE RAGMEN SADECE VE SADECE ELINIZDEKI GUCU KULLANARAK INSANLARIN SECIM GUNU DTO BINASINDA KARGASA ICINDE GARDLARININ DUSMESINI AMACLAYARAK SECIMLERI DTO NUN YETERSIZ IMKANLARI ILE DONATILMIS OLAN BINASINDA YAPMA ISTEGINIZ VE AZMINIZDE BIZLERE SIZLERIN DEMOKRASI ANLAYISINIZ HAKKINDA COK KUVVETLI IPUCLARI VERMEKTEDIR.SUNU HATIRLATMAK ISTERIMKI BIZLER DENIZCILIGIN GERCEK ALIN TERI DOKENLERI OLARAK SECIMLERI FIZANDADA YAPSANIZ O GUN ORADA OLACAGIZ VE DENIZCILIGIMIZIN HAKETTİĞİ YERE ULAŞMASI ICIN ILK ADIM OLAN OYLARIMIZI KULLANACAGIZ.
SON 10 YILDA DTO YAPILANLAR DENIZCILIK TARIHIMIZE GECTI DERKEN;DENIZCILIK SEKTERUNDEN MANTALITE OLARAK NE KADAR UZAKTA OLDUGUNUZU VE DENIZCILERI TEMSIL ETMEDIGINIZI BIRKEZ DAHA GOZLER ONUNE SERMIS BULUNMAKTASINIZ.
SI ZIN FIRMANIZIN DURUMUNU BILEMEM AMA,SUAN ARMATOR HASTA,TERSANECI OLUM DOSEGINDE,IKMALCILER SUNI SOLUNUMA BAGLI,GEMI UZERINDE CALISANLAR ISE SON NEFESLERINI VERMEK UZERELER.SIZLEREHATI RLATMAK ISTERIMKI SEKTÖRUMUZUN NEREDEYSE %99 LUK KISMI SIZIN IMKANLARINIZA KREDIBLITENIZE DTO IMKANLARINA SAHIP DEĞİL.DTO YU RANT KAPISI HALINE CEVIRENLERE SUNU HATIRLATMAK ISTERIMKI;BU SECIM BUNDAN SONRA DENIZCILIGIMIZDE YASANMAMIS GUZEL SEYLERIN YASANMAYA BASLANACAGI GUZEL GUNLERIN ILK ADIMI OLACAKTIR.BU SECIMLE DTO IMKANLARINDAN HERKES ISTIFADE EDEBILECEKTIR.BU SECIM DEN SONRA DTO ARANDIGINDA TELDE MUHATAP BULUNABILECEKTIR.BU SECIMDEN SONRA DTO DTO OLACAKTIR.
HUKUMETI N DOLAYISI ILE SAYIN BAKANIMIZIN DESTEGI COK ONEMLI MUHAKKAK.AMA OLMASADA SORUN YOK.BEN HUKUMETIN VE BAKANIMIZIN HER IKI ADAYADA ESIT NESAFEDE OLDUGUNU DUSUNUYORUM.MESAFE OLARAK ISE DURUM 2 KUTUPLU DURUMDA OLUP SECMEN SAYIN SALIH ZEKI CAKIRA YAKIN ,SAYIN METIN KALKAVAN DENIZCILIK CAMIASINA UZAKTIR.
OYLARINI VERMEYE GIDECEK OLAN DEGERLI MESLEKTAS VE SEKTORDASLARIMA OYLARININ RENGINE KARAR VERECKLERI GUN SADECE SUNU DUSUNMELERINI TAVSIYE EDERIM.HER IKI ADAYADA BAKTIGIMDA HANGISINI KENDIMDEN HISSEDIYORUM.HANGISI DENIZ BARONU HANGISI DENIZCI?SALIH BEYMI METIN
BEYMI?ONCE VICDAN SONRADA AKLINIZLA OY KULLANMANIZI TEMENNI EDER HERKESE SAYGILARIMI SUNARIM.UMARIM SECIM SONUCLARI CAMIAMIZ ICIN HAYIRLI OLUR.HER IKI ADAYADA SIMDIDEN HAYIRLI OLSUN ..KOSTERCI..
FİKRİ GUZEL 8 yıl önce
metin beyin liyakatina calismasina basarilarina kisiligine kimsenin bir sey dedigi yok ama ekibi cok kotu. Meclisin buyuk cogunlugu dost akraba hatta silah alabilsin diye meclis uyesi yapilanlarla dolu. Sektorun gercek degerleri meslek erbablari dislaniyor. Yonetim kurulunda saygin 2-3 isim var gerisi niteliksiz. Metin bey ekibini savunmak zorunda kaliyor ama gercegi gormeli, tabandan gelen dalga cok guclu, DTO artik belli isimlerin ailelerin hukumranligindan cikmasi lazim, DTO ozel klup degildir, hak edenler calisanlar goreve gelmeli, soyadi degil LİYAKAT onere edilmeli
Kapt.Celil GÜVEN 8 yıl önce
Deniz Ticaret Odası; denizcilik sektörümüzün ülke ekonomisine olan katkısını arttırmak ve denizciliğimizin Dünya denizciliği ile rekabet etmesini sağlamak maksadıyla; uzun süren bir çalışmaya dayanan, Türkiye’de ve Dünyada denizcilik sektörünün gösterdiği gelişmeleri ve 2011 yılında ulaşılan durumu çeşitli yönleriyle tarafsız inceleyen, sorun ve çözümlerini ortaya koyan Deniz Ticaret Raporu 2012’yi yayınladı.

Bir eğitimci olarak, Deniz Ticaret Raporu 2012’yi, Deniz Ticaret Odası’nın denizcilik eğitim sektörüne ilişkin tespitlerini, sorunları, beklentileri ve çözüm önerilerini, özetle Deniz Ticaret Odası’nın denizcilik eğitimine bakış açısını görme heyecanıyla inceledim. Toplam 350 sayfalık raporda denizcilik eğitimine iki başlık altında toplam 3 (üç) sayfa ayrılmış.

Raporda , ilk olarak Deniz Turizmi başlığı altında ve ikinci olarak da Denizcilik Eğitimi başlığı altında eğitime yer verilmiştir. Denizcilik sektörünün sorunları ve çözüm önerilerinin ortaya koyulduğu üçüncü bölümde denizcilik eğitimine ait sorunlar ve çözüm önerileri yer almamıştır. Bir diğer ifade ile bu rapora göre Dünya denizcilik eğitimi ile rekabet edecek denizcilik eğitim sektörümüzün bir tek çözüm bekleyen sorunu yok.

Raporun eğitimle ilgili ilk bölümünde (sayfa 219 ve 220) nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde sadece eğitim öğretim ortamının sağlanması hedeflenmiş, bu gün denizcilik eğitiminin en önemli sorunu olan eğitmen ihtiyacı göz ardı edilmiştir. Denizcilik eğitimi ile ilgili sorunlar arasında özel sektör tarafından açılmış olan kurslarda verilen eğitimin niteliksiz olduğu tespitine yer verilmiştir. Rapor genelinde sektörün her alt başlığında sayısal verilere dayanan tespit ve değerlendirmelere yer verilirken, eğitimle ilgili bu tespite hangi incelemelerle nasıl ulaşıldığı anlaşılamamıştır.

Ve nihayet, Denizcilik Eğitimi ana başlığı altında (sayfa 310 ve 311) Ocak 2011 ayı itibarıyla gemiadamları miktarları verilmiş, ülke olarak denizcilik eğitiminde beyaz listede yer aldığımız gururla ifade edilmiştir. Sayfaların diğer kısmında denizcilik eğitimi veren denizcilik fakülteleri ve yüksek okulları ile meslek yüksek okulları ve denizcilik meslek liselerinin isimlerine yer verilmiştir. Bu listede, aynı zamanda Deniz Ticaret Odasının üyesi de olan özel denizcilik eğitim kurumlarına neden yer verilmediği anlaşılamamıştır. Gemiadamlarımızın, STCW Sözleşmesi ve Gemiadamları Yönetmeliği kapsamında sertifikalandırmaya ve belgelendirmeye yönelik eğitim ihtiyacının hangi kurum ve kuruluşlar tarafından, ne oranda karşılandığına ilişkin inceleme yapılmış olsa özel eğitim kurumlarının neden önemli olduğu anlaşılacaktır.

Deniz Ticaret Odasının çok değerli mensupları, raporun hazırlandığı dönemde Dünyada denizcilik eğitimleriyle ilgili, sektörümüzü yakından ilgilendiren, ancak bu raporda yer almayan çok önemli değişmeler olmuştur. Yine sizlerin bildiği ve yaşadığı önemli sorunlar bu raporda maalesef yer almamıştır. Benzer ifadeyle Deniz Ticaret Odası raporun kapsadığı dönemde, Dünyada ve ülkemizde denizcilik eğitimi ile ilgili gelişmeleri takip edememiştir.

Senelerce denizlerde hizmet verdikten sonra, bilgi birikimlerini ve tecrübelerini yeni nesillere aktarma hevesinden başka bir arzusu olmayan ben ve benim gibi onlarca uzakyol kaptanının, özel eğitim kurumlarında yaptıkları iyi niyetli çabaların, niteliksiz olarak değerlendirilmesini bir utanç vesilesi olarak değerlendiriyorum. Bizlere göre en önemli belirtilmesi gereken hususlardan hiç bahsedilmemesi, bu raporun ne kadar yetersiz ve ciddiyetten uzak olduğunu kanıtlamaktadır.

Deniz Ticaret Odasının üyelerince çok değerli aile büyüklerinin isimlerini vererek kurdukları meslek liselerine olan sayısal ihtiyaç ve bu okulların meslek dersleri öğretmen ihtiyacı ortaya koyulup çözüm ve öneriler yer almalıydı.

Deniz Ticaret Odası’nın yüz yılın projesi olarak nitelendirdiği ve navlun gelirlerinin yarısının aktarıldığı, ülkemizin denizcilik fakültesi ihtiyacını karşılamak için Tuzla’da kurulan üçüncü denizcilik fakültesinin, niteliksiz eğitim veren özel eğitim kurumlarına örnek teşkil edecek eğitim anlayışına yer verilmeliydi.

Denizde istihdam arayan gençlerimizin, almış oldukları özellikle mesleki eğitim alt yapıları da değerlendirilerek denizcilik mesleğine yönelmeleri için ihtiyaç duydukları mali desteğin karşılanmasında çözüm öneriler yer almalıydı.

Nihayet, devlet veya özel ayırımı yapmaksızın tüm denizcilik eğitim kurumlarının eğitim ortamı, eğitmen ve eğitilen sorunları yetkin kişiler tarafından, yerinde incelenerek ortaya koyulmalı ve çözümleri önerilmeliydi.

Özetle; bu raporda, denizcilik eğitim sektörümüzün Dünya denizcilik eğitim sektörüyle rekabetine yönelik inceleme, değerlendirme, sonuç ve teklif yoktur. Deniz Ticaret Odasının denizcilik eğitimine bakışı raporun 309 uncu sayfasında mevcut fon resmiyle sınırlı ve taraflıdır. Sektörümüze önemli katkılar yapabilecek böyle bir raporda, özel eğitim kurumlarının, masa başında oturularak, bilimsel inceleme ve analizler yapmadan, değerlendirilmeye tabi tutulması, üstelik bu değerlendirme neticesinde “özel sektör tarafından açılmış olan kurslarda verilen eğitimin niteliksiz” olduğu değerlendirilmesine yer verilmesi, bu raporu hazırlayan ve imzalayanlara yakışmamıştır. Özel eğitim kurumlarında ülkemizin denizcilik eğitimine katkı sağlama gayreti içinde olan onlarca denizci öğretmenin emeğine saygısızlık yapılmıştır.

Deni z Ticaret Odasının değerli temsilcileri, denizcilik ile ilgili değişik sektörlerde faaliyet gösteren sizler, çözüm odaklı çalışan bir Deniz Ticaret Odası için önümüzdeki seçimde, sorunlarınızı bilen, çözümler üreten, yetkin üyelerden oluşan meslek gruplarının gerekli olduğunu biliyorsunuz. Biz eğitimciler de önümüzdeki seçimlerde Deniz Ticaret Odası’nda eğitime bakış açısının değişmesini bekliyoruz.

Bence de artık DENİZ TİCARET ODASINDA DEĞİŞİM ŞARTTIR.

Uzakyol Kaptanı Celil GÜVEN
Ekol Denizcilik Kursu Md. Yrd.
Eğitim Koordinatörü
hakan bakarsan 8 yıl önce
SN.MEHMET AKYOLUN NE DEDİĞİNİ ANLAYAN BIRISI BURAYA ACIKLAMA YAZABILIRMI.HEP FELSEFE HEP ARTISIZM.MEHMET BEYIN BACKROUND U TIPKI BASRA KORFEZI GIBI.BIR TANESI BATIK GEMILERLE DOLU,DIGERI BATIK FIRMALARLA.AH MEHMET BEY AH DEĞİŞİME KATIL SENDE DEĞİŞ BENCE..
12°
parçalı bulutlu
banner102