banner191

banner148

banner179

banner176

50. Düsseldorf Boat Show Fuarı Kapılarını Açtı

Deniz tutkunlarını bir araya getiren Uluslararası Boot ve Su Sporları Fuarı Boot Düsseldorf 2019, Almanya’da 50. kez kapılarını açtı.

GÜNCEL 21.01.2019, 13:52 Nermin İstikbal
50. Düsseldorf Boat Show Fuarı Kapılarını Açtı

112 ülkeden yaklaşık iki bin şirket ve kuruluşun katıldığı fuara, bu yıl da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın iş birliğinde dev Türkiye standı kuruldu.

Bu yıl 50'ncisi düzenlenen Uluslararası Boot ve Su Sporları Fuarı, Almanya'nın Düsseldorf kentinde ziyaretçilerine kapılarını açtı. Toplam 73 ülkeden iki bin ayrı şirket katıldığı ve 19 Ocak'ta başlayan fuar, 27 Ocak 2019 tarihlerine kadar ziyaret edebilecek.

15 ayrı salonda sergilenen teknelere, fuarın ilk gününde ziyaretçiler yoğun ilgi gösterirken, teknelerin yani sıra dalgıç ve su sporları da, düzenlenen farklı programlarla tanıtıldı. Ayrıca su sporları için özel aksesuarlar ve kıyafetler de fuar alanında yerini aldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın organizasyonuyla Türkiye'den otuz ayrı şirket fuara katılırken fuarda Türkiye standını temsil eden T.C. Berlin Kültür ve tanıtma Müşavirliği'nden Hüseyin Gazi Coşan şu değerlendirmeleri yaptı:

"Bakanlık olarak yedisi dalgıçlar bölümünde olmak üzere 30 şirketle fuara katıldık. Fuar meslek ve teknik bir fuar olduğu için Türkiye standını Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Deniz Ticaret Odası birlikte düzenlendi. Kıyılarımızda güzel marinalarımız var, daha çok yat, daha çok turist, bununla beraber üst düzey gelirli turist bekliyoruz. Rakamlar bu anlamda bu yıl çok iyi. Almanya'da rezervasyonlar yüzde 123 artmış durumda, bu da bizim için olumlu."

2019 TURİZMDE İYİ BİR YIL OLACAK

İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin ise, söz konusu ilginin Türkiye'nin turizm sektörüne de katkısı olabileceğini belirtti ve ekledi:

"Fuar çok iyi başladı, katılım oldukça yoğun. Antalya şubesi olarak 13'üncü ve üçüncü salonda ülkemizi temsil ediyoruz. İlk gün gördüğümüz yoğun ilgi, bizleri çok mutlu etti. Türkiye'ye, özellikle kıyılarımıza, bu fuarın büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum. Ege ve Akdeniz'de mavi tur ve yatçılık çok gelişmiş vaziyette, Almanya ile yaşanan siyasi kriz dolayısıyla son bir iki yıl sönük geçti fakat 2019 sezonun çok iyi geçeceğini ümit ediyorum."

Yorumlar (0)
21°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?