banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

30. Garda Optimist Yarışları Yapıldı

Guiness Rekorlar Kitabına giren 30. Garda Optimist Yarışları'nda Türk sporcu Ömer Işık birinciliği elde etti.

GÜNCEL 10.04.2012, 00:25
30. Garda Optimist Yarışları Yapıldı

Türkiye Yelken Federasyonu 2012 Yılı Faaliyet Programında bulunan 30. Garda Optimist Meeting Yarışları 05 - 08 Nisan tarihleri arasında Garda  / İtalya'da yapıldı.

30. Garda Optimist Buluşması, 27 ülkeden 1073 kişilik katılımla Guinnes Rekorlar Kitabı'na girdi. Tek sınıfta “Dünyanın En Büyük Yelken Yarışı” olduğu ilan edilen mücadelede Körfez Yarımca Yelken Kulübü’nden Ömer Işık birinci oldu. İlk 50 arasında 13 sporcumuz bulunuyor.

5-8 Nisan tarihleri arasında Riva Gel Garda'da düzenlenen 30. Garda Optimist Meeting, tek sınıfta tarihin en geniş katılımlı yelken yarışı olarak tarihe geçti ve Guinnes Rekorlar Kitabı'na girdi.
ilk gün 27 farklı ülkeden 9-14 yaş grubunda 1039 katılımcının yer aldığı mücadelenin son günü yelken basan sporcu sayısı yeni kayıtlarla 1073'e yükseldi. 

Almanya'nın 332, İtalya'nın da 235 yelkenci gönderdiği Garda'da Türkiye'yi TYF'nin gönderdiği 7 kişilik Milli Takım'ın yanı sıra kulüplerinin desteği ya da kendi imkanları ile giden toplam 39 sporcu temsil etti.

Yarışlar Divizyon A ve Divizyon B (Junior) kategorilerinde düzenlendi.

İlk yarıştan itibaren başarılı bir grafik çizen Körfez Yarımca Yelken Kulübü'nden Ömer Işık, 10 yarışlık seride elde ettiği 4 galibiyetle 30 yıllık Garda Optimist Buluşması tarihinde MYK-UNO'dan Nogay Dökmeci'nin geçen yıl kazandığı şampiyonluğun hemen ardından birincilik kürsüsüne çıkan ikinci Türk yelkenci oldu.

TYF kadrosu dışında İtalya'ya giden MYK-UNO'dan Göktuğ Gültekin, Divizyon A'da 7'ncilik, İYK'danEge Dündar da 9'unculuk elde etti.

Divizyon A'da 5, Divizyon B'de de 8 olmak üzere toplam 13 sporcumuz ilk 50 arasında yer aldı.    

Ayda Ünver'in antrenör olarak destek verdiği sporcularımızın Garda'da elde ettikleri dereceler şöyle:

DİVİZYON B (Junior)

001. Ömer Işık (Körfez Yarımca YK) -Milli Takım-
013. Yücehan Aslan (Turgutreis Belediye YK) -Milli Takım-
015. Onur Mandalinci (Turgutreis Belediye YK) -Milli Takım-
035. Görkem Yalçınöz (İstanbul Yelken Kulübü)
037. Sedef Şener (İstanbul Yelken Kulübü) -Milli Takım-
039. Doruk Taneli (Çeşme Yelken İhtisas Kulübü)
045. Barbaros Hekimoğlu (KSK Yelken Şubesi)
046. Fem Zeynep Ay (İstanbul Yelken Kulübü)
051. Emir Mete (İstanbul Yelken Kulübü) -Milli Takım-
076. Deniz Saltık (Gökova Yelken Kulübü) -Milli Takım-
086. Özgür Orun (Marmara Yelken Kulübü-UNO)

093. Mert Önder (BB Bodrumspor Kulübü)
113. Leyla Şenocak (Çeşme Yelken İhtisas Kulübü) -Milli Takım-
121. Yasin Çakır (İstanbul Yelken Kulübü)
140. Özgür Deniz Güneş (BB Bodrumspor Kulübü)
141. Arman Tıhminlioğlu (Samsun Yelken İhtisas Kulübü)
146. Mina Rodopman (FB Yelken Şubesi)
149. Mustafa Can Karagöz (Samsun Yelken İhtisas Kulübü)
152. Sezai Bora Kütük (Çeşme Yelken İhtisas Kulübü)

DİVİZYON A

07. Göktuğ Gültekin (Marmara Yelken Kulübü-UNO)
09. Ege Dündar (İstanbul Yelken Kulübü)
21. Bartu Özgür (FB Yelken Şubesi)
30. Deniz Ali Yenigün (İstanbul Yelken Kulübü)
36. Tuna Aydın (Marmara Yelken Kulübü-UNO)

 

Yorumlar (0)
5
parçalı bulutlu
banner102