banner191

banner148

banner179

banner176

"3. Köprü Civarında Denize Girmeyin"

Yapım çalışmaları devam eden 3. Boğaz Köprüsünin Anadolu ve Avrupa ayaklareının 500 metre civarında denize girilmemesini istendi.

GÜNCEL 04.07.2013, 08:51

 İstanbul Liman Başkanlığı, bir duyuru yayınlayarak yapım çalışmaları devam eden 3. Boğaz Köprüsünin Anadolu ve Avrupa ayaklareının 500 metre civarında denize girilmemesini istedi.

Duyuru şöyle:

"3 üncü Boğaz Köprü’sü yapım çalışmalarına devam edilmekte ve köprü ayak yerlerinde dinamit ile patlatma çalışmaları sürdürülmekte olduğu,

 

 

Köprü yapım çalışmalarının devam ettiği Avrupa Yakası tarafında Garipçe-Çalı Burnu ile Anadolu Yakası tarafında Poyrazköy-Fil Burnu’nun yaklaşık 500 metre yarıçapı içerisinde bulunan tüm koy ve deniz alanlarına (Kaptan Lütfü Berk Kılavuzluk İstasyonu mevkii dahil) yolcuların yüzme, güneşlenme ve gezinti  amacıyla yat, yolcu motoru ve gezinti gemileri gibi deniz araçları ile taşınması seyir, can, mal ve çevre emniyeti açısından büyük tehlike arz ettiği,

 

 

 

Bu itibarla; gemi, deniz aracı/kaptan/donatan/acenteler ile üyelerimizin yukarıdaki hususlar ve tehlikeler hakkında uyarılması, uyarılara uymayan gemi ve deniz araçları hakkında idari yaptırım uygulanacağının bilinmesi, Çalı Burnu ve Fil Bumu yakınından geçmek suretiyle daha kuzeye çıkmak ya da konumu itibariyle görevini icra etmek zorunda olan tüm gemi ve deniz araçları tarafından seyir, can, mal ve çevre güvenliği açısından bu bölgeden geçerken azami dikkat gösterilmesi,”

 

Yorumlar (0)
23°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?