banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

3 Gemiyle Bursa- Kabataş seferi başlıyor

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO)'nin fiyat politikası ve bir dizi uygulamalarına karşı artan tepkilerin ardından çalışma başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi açıkladı.

GÜNCEL 21.07.2012, 12:50
2372
3 Gemiyle Bursa- Kabataş seferi başlıyor
İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO)'nin fiyat politikası ve bir dizi uygulamalarına karşı artan tepkilerin ardından çalışma başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kabataş İskelesi ile anlaşmak üzere olunduğunu açıkladı. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa-Kabataş deniz otobüsü seferleri için 3 gemi belirlediklerini söyledi. İDO, sabit fiyat politikasını yeniden uygulamaya konulduğunu açıklamıştı. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Burulaş tarafından yürütülen deniz ulaşımına ilişkin çalışmalarda sona geldiklerini belirterek, Kabataş İskelesi ile anlaşmak üzere olduklarını söyledi. Bursa ile İstanbul arasında alternatif bir deniz yolu ulaşımının Bursalılardan çok İstanbullular tarafından istendiğini belirten Başkan Altepe, 3 gemi belirlediklerini, bunlardan birinin yedek, ikisinin ise sürekli çalışacağını ifade etti. 

Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerini bilgilendiren Başkan Recep Altepe, İDO'nun özelleştirme sonrası uyguladığı esnek fiyat politikasına vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine, Bursa'dan İstanbul'a alternatif bir deniz ulaşımı için çalışma başlattıklarını dile getirdi. 

ALTERNATİF HAT İÇİN ENGEL YOK 

Başkan Altepe, bu konuda gelinen son nokta hakkında da açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile bu konuyu görüştüklerini ifade eden Başkan Altepe şunları kaydetti: "Özelleştirmede şehir hatları kadar Bursa, Yalova ve Bandırma hatlarının hakları korunmamış. İDO şartlarında çalışmaya devam etselerdi sorun yoktu. 

Ancak bu özelleştirmede kimseye bir ayrıcalık sağlandığı yok. Firmanın patronu İskoç. Patron yurt dışından talimat veriyor, buradakiler uyguluyor. Biz de alternatif bir sistem oluşturalım dedik. İstanbul büyükşehir belediye başkanımız da 'bizi bağlayan önemli bir şey yoksa yapabilirsiniz' dedi. 

Gerekli incelemeleri yaptık. Alternatif bir hattın oluşması için engel yok. Kabataş İskelesi ile anlaşmak üzereyiz. 3 gemi belirledik. Kiralama ya da satın alma şeklinde, hangisi daha hesaplı ise o yolla bu gemileri temin edeceğiz. Gemilerden biri yedek olacak, diğer ikisi de sürekli çalışacak. Bu konuyu ayrıca Bursa'dan çok İstanbul istiyor. Bursalılardan çok İstanbulluların konusu oldu. İnşallah bunu da gerçekleştireceğiz."
Yorumlar (0)
26
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü