banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

3 Bölgede Korkutan Deprem

Marmara, Akdeniz ve Ege'de meydana gelen deprem korkuttu. Merkez üssü Ege Denizi olan depremin büyüklüğü ilk gelen bilgilere göre 7.2...

GÜNCEL 24.05.2014, 12:58
2385
3 Bölgede Korkutan Deprem

3 Bölgede Korkutan Deprem

 Neredeyse Türkiye'yi salladı. Marmara, Akdeniz ve Ege'de meydana gelen deprem korkuttu. Merkez üssü Ege Denizi olan depremin büyüklüğü ilk gelen bilgilere göre 7.2...

MARMARA, Akdeniz ve Ege Bölgesi saat 12.26’da şiddetli depremle sallandı. Deprem Bolu’dan Edirne’ye, İstanbul’dan İzmir’e, Çanakkale’den Eskişehir’e kadar geniş bir alanda hissedildi. Depremin can ve mal kaybına neden olup olmadığı araştırılıyor. İstanbul ve ilçelerinde de şiddetli bir şekilde hissedilen deprem, maden faciasında 301 kişinin yaşamını yitirdiği Soma'da da halkı sokaklara döktü.

Deprem İzmir ve Antalya'da da büyük korku yarattı. Kandilli Rasathanesi merkez üssü Gökçeada'nın batısı olan depremin büyüklüğünü önce 6.7 olarak duyurdu ancak daha sonra 6.5 olarak yeniledi. Amerikan Jeolojik Araştırma Kurumu ise merkez üssü Yunanistan’dan olan 7.2 büyüklüğündeki depremin derinliğinin 91 km olduğunu duyurdu, sonra rakamı 6.4 olarak yeniledi. AFAD, Çanakkale'ye 90 km uzaklıkta meydana gelen depremin büyüklüğünü 6.5 olarak belirtti.

HALK SOKAKLARA FIRLADI

Depremi hissedenler sokaklara döküldü. Yakınlarına telefonla ulaşmak isteyenler ulaşmakta zorluk çekiyor şu anda...

ŞARKÖY'DE 5 YARALI

Deprem birçok yerde paniğe neden olurken, binalardan atlayanlar ve bu nedenle yaralananlar oldu. Şarköy’de binadan atlarken yaralanan 5 kişi hastaneye kaldırıldı. Deprem ilk belirlemelere göre başta Gökçeada olmak üzere Edirne ve Çanakkale’nin bazı yerleşim merkezlerinde binalarda hasara neden oldu.

FESHANE'DE DEPREM ANI

İstanbul'da hissedilen deprem Feshane böyle hissedildi. Feshane'deki Ordu günlerine katılan vatandaşlar deprem anında ne yapacaklarını şaşırdı. Feshane'nin tavanında bulunan aydınlatma lambaları uzun süre sallandı.

Yorumlar (0)
29
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü