banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

24'ten İDO Açıklaması: "Anlaşmamız Var"

Canlı yayında İDO'nun uygulamalarına isyan eden Mehmet Ali Erbil'in sözleri medyada geniş yankı yarattı. İddialarla adı geçen 24 kanalı ise bir açıklama yaptı.

GÜNCEL 18.03.2009, 16:40
24'ten İDO Açıklaması:

"İDO ile anlaşmamız var!" Mehmet Ali Erbil'in tepkisine 24'ten açıklama!

MEDYAFARESİ- Canlı yayında İDO'nun uygulamalarına isyan eden Mehmet Ali Erbil'in sözleri medyada geniş yankı yarattı. İddialarla adı geçen 24 kanalı ise bir açıklama yaptı.

İŞTE 24'ÜN MEDYAFARESİ'NE YAPTIĞI AÇIKLAMA

"Son günlerde bazı basın yayın organlarında kanalımıza yönelik planlı ve haksız saldırılar yapılmaktadır.
 
İstanbul Deniz Otobüsü (İDO) seferlerinde içerik temin etme hakkımıza ilişkin haber ve yorumlar tamamen yıpratma amaçlıdır. Yolcu terminalleri, havaalanları, metro istasyonları gibi halka açık alanlarda yapılan yayınlar açık duyuruya bağlı ticari anlaşmalara dayanmaktadır.
 
Bu anlaşma gereği terminal, deniz otobüsleri ve vapurlardaki bütün teknik ve görsel yatırımlar kurumumuz tarafından üstlenip gerçekleştirilmiştir. İddia edildiği gibi 24'e herhangi bir "kıyak" ya da imtiyaz sağlanmamıştır.
 
Nitekim, havaalanlarında, Ulaşım AŞ'ye ait metro istasyonları ve trenlerde diğer haber kanallarının yapmakta olduğu yayınlar da benzeri anlaşmalara dayanmaktadır.

 
Bu tür uygulamalar sadece kamuya ait ekranlarda değil büyük alışveriş merkezlerinde de devam etmektedir.
 
Bununla birlikte, İDO seferleri ve terminallerinde geçtiğimiz dört yıl süreyle başka bir haber kanalın yayınlarının yapıldığını hatırlatırız.
 
24 olarak bu yanlı, maksatlı ve çarpıtma içeren haber ve yorumlara karşı kamuoyunu bilgilendirirken yasal yollara müracaat edeceğimizi belirtiriz"

Yorumlar (3)
Gürsel Alışık 11 yıl önce
Burada esas sorun Türk Medyasının gelmiş olduğu acıklı durumdur.

Objektif habercilik diye bir şey kalmamıştır. Herkes midesinden amigoluğa girişmiştir. Bu herzaman vardı ama bu kadar rezilce olduğu dönem az yaşanmıştır. Asgari zevahiri kurtarmak babından objektiflik kaygısı bile kalmamıştır. Ne kadar amigosun o kadar iyisin kültürü yerleşmiştir. En küçük eleştiriye tahammül yoktur. Bu gidiş iyi gidiş değildir. Bu ülke hepimizindir. Kimsenin daha fazla değildir. Herkes başını ellerinin arasına alıp düşünmelidir. İnsaf ve vicdan kaldıysa. Zaman zaman bu ülkede çok az kimsenin ahiret inancı kaldığı düşüncesi içimi yaralıyor. Herşey işi kılıfına uydurma, birbirini kandırma. Yukarıdakini kandıramıyacağımıza göre, demek ki bişeylerde eksiklik var. İnşallah inancımızda değildir.
gurkan kaygusuz 11 yıl önce
ıdo ait olan gemılerde kanal 24 un seyredılmesı cok mu buyuk bı olay.kardesım seyretmezsın lumbuzdan denızı seyredersın.o kadar abartılcak bı konu yok bence ne yanı bı magazın kanalımı seyredılsın.ben ıdo aıt gemılere bındıgım zaman bazen ntv, cnbc-e gıbı kanallrında acık oldugunu goruyom.bence cok dogru bı uygulama.Cunku adamlar saat bası haber sunuyolar.Turkıyede olandan bıtenden haberınız oluyo.Ben burda sıyası bı cıkar gormuyorum.ıdo nun yaptığı bence cok guzel bı hareket.IDO ve IDO gbı tasımacılık yapan sehirler arası termınallerde,tren istasyonlarnda,metroda v.s. böyle programların devam etmesını desteklıyorum. Çok iyi bır uygulama.
Soner Turan 11 yıl önce
Tamam da nicin bu kanal ??? TRT olsa, daha uygun olmaz mi ?

Ama orada da Zahid Akman faktoru var, aman Allah'im, nereye gitsen kurtulus yok...

Saygilarimla,
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?