banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

13. Dönem Mezuniyet Gururu

Karadeniz Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü mezuniyet töreni önceki gün bölümün Dereli yerleşkesinde yapıldı.

GÜNCEL 11.06.2012, 11:40
13. Dönem Mezuniyet Gururu

1982 yılında kurulan Deniz Bilimleri Fakültesi’nde Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü 1996 yılında kuruldu. Bu yıl Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi bölümünden 60 ve Gemi Makine İşletme yandal programından ise 9 öğrenci mezun oldu. İkinci dönem mezun olan Gemi Makine İşletme yandal öğrencileri Uzakyol Makine Zabiti olarak denizcilik sektörüne ilk defa adım atmanın gururunu yaşadılar. Bu yılki mezunlarla birlikte bu zamana kadar toplam KTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümünden 486 Uzak Yol Güverte Zabiti, 11 Uzakyol Makine Zabiti mezun verilmiştir.

KTÜ, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü kapalı spor salonunda cuma günü bölüme özel yapılan törende denizcilik firmalarının önde gelen isimlerinden ARKAS, YASA, İNCE, MARDAŞ, BEŞİKTAŞ, KIRAN, ER DENİZCİLİK, İÇDAŞ ve İDÇ denizcilik yetkililer katılarak bu gurur tablosuna ortak olmuşlardır.

KTÜ Stadı’nda cumartesi günü yapılan mezuniyet törenine Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, KTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen ile öğrenciler ve aileleri katıldı. KTÜ’den bu yıl mezun olan yaklaşık 6 bin 500 öğrenci ve öğretim üyesinin katıldığı kortej yürüyüşü ile başlayan mezuniyet töreninde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise bakan olduktan sonra ilk defa bir üniversitenin mezuniyet törenine katıldığına dikkat çekerek “Bir öğrenci olarak öğretim üyesi ve bir baba olarak defalarca mezuniyet mutluluğu yaşadım. Ama bir bakan olarak ilk defa bir mezuniyet törenine katılıyorum. O da KTÜ’ye nasip oldu, büyük bir mutluluk duyurum” şeklinde konuştu.

Öğrencilere kendilerine güvenmelerini tavsiye eden Bakan Davutoğlu “Kendinize güvenin, ülkenize güvenin, milletinize güvenin. Bugün mezun oldunuz ama hayat yeni başlıyor. Kendinize güveninizi hiçbir zaman kaybetmeyin. Çünkü bu aziz milletin tarih içinde yapacağı çok aziz misyonlar var. Siz bu misyonları ifade edeceksiniz. Bu bayrakları bugün dalgalandırırken, gelecekte de bu bayrakları en yüce makamlara taşıyacağınıza eminiz. Aranıza hiçbir fitne girmesine izin vermeyin. Bu fitne odaklarına izin vermeden Türkiye’nin neresinden olursak olalım bu ülkenin onurlu vatandaşları olarak tarihte hak ettiğimiz yeri alacağız. Bizim doğal kaynağımız yok, ama bizim kaynağımız sizlersiniz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (5)
can karabey 8 yıl önce
Son dönemlerde mezunlarının çok sık arandığı bu okul mezunlarına gelecek hayatlarında başarılar diliyorum. Filomuzun onlara çok ihtiyacı var. Allah yolunuzu açık etsin
Koray Can 8 yıl önce
Ktü Duim 2012 mezunlarının hepsini tebrik eder tüm devre arkadaşlarımın pruvasının neta,denizlerinin kolay olmasını dilerim.Allah selamet versin !
abdullah kızılelma 8 yıl önce
2012 mezunu kardeşlerimin hepsini gönülden tebrik ederim. pruvanız neta denizleriniz sakin bahtınız açık olsun. Allah selamet versin.

vira bismillah
deniz 8 yıl önce
Tüm mezunlarımıza hayırlı olsun Türk Denizcilik Filosuna yeni neferler geliyor
YBG YAKAMOZ BAHRİYE GİYİM 8 yıl önce
Mezun olan kardeşlerimize meslek hayatlarında başarılar dileriz..

parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?