12 Türk mürettebat Fransa’da mahsur

Fransa’da su aldığı için limana çekilen bir kargo gemisinin 12 Türk mürettebatının, duyarsız armatör yüzünden perişan olduğu iddia ediliyor.

12 Türk mürettebat Fransa’da mahsur

12 Türk mürettebat Fransa’da mahsur kaldı
 
Fransa’da su aldığı için limana çekilen bir kargo gemisinin 12 Türk mürettebatı, duyarsız armatör yüzünden perişan oldu.


Çok eski olduğu için tamir edildikten sonra İngiltere’den İstanbul’a götürülmek üzere boş olarak seyrine izin verilen Aspet isimli kuru yük gemisi, batma tehlikesi geçirerek Fransa’nın Saint Nazaire Limanı’na demirlemek zorunda kaldı. Gürcistan bayraklı 112 metrelik Aspet isimli kuru yük gemisinin armatörü, 12 kişilik Türk mürettebatı bir aydır limanda kaderlerine terk etti.

Acenteliği kabul eden yok

Geminin güvenli olmadığını söyleyen Saint Nazaire Limanı gemi mühendisleri şu raporu verdi: “Bu gemi güvenli olarak seyredemez, kaburgasında çatlaklar var, su alıyor, tam bir çöplük olmuş, römork eşliğinde bile Türkiye’ye götürülmesi zordur.”

İstanbul’da faaliyet gösteren Baf Denizcilik şirketine ait Aspet gemisi personeli hayırsever vatandaşlarımız ile işçi derneklerinin yaptıkları yardımlarla ayakta kalmaya çalışıyor.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
rwecep temel
rwecep temel - 10 yıl Önce

alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste feratcım burhancım ayhancım

aydın kaptan
aydın kaptan - 10 yıl Önce

yazık bu arkadaslar ne ıcın gıttıler calısmaya dustuklerı duruma bak ...ulkede bu tarz armatorlere yaptırım yapılmıyokı.normal ...bu ınsanların sucu neeee

ugur kavcı
ugur kavcı - 10 yıl Önce

yabancı bayrak oldugu ıcın kımse ılgılenmek ıstemıyor herhalde ne olacak bu arkadarların durumu bellı degıl.

BİRİSİ
BİRİSİ - 10 yıl Önce

SENDEN DAHA ÖNCE ALDI AHINI,KENDİNE Bİ BAKSAN.MAZLUM

Recep ŞAHİN
Recep ŞAHİN - 10 yıl Önce

Herkes bigdigi iş yapsın.Armatörlük mü yoksa animatörlük mü biracık kafaları karışmış.Her gemiye her eve lazım pisikolojık DçDr.ferhat zorer

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176