banner191

banner148

banner179

banner176

12 Türk mürettebat Fransa’da mahsur

Fransa’da su aldığı için limana çekilen bir kargo gemisinin 12 Türk mürettebatının, duyarsız armatör yüzünden perişan olduğu iddia ediliyor.

GÜNCEL 01.09.2009, 11:28
12 Türk mürettebat Fransa’da mahsur

12 Türk mürettebat Fransa’da mahsur kaldı
 
Fransa’da su aldığı için limana çekilen bir kargo gemisinin 12 Türk mürettebatı, duyarsız armatör yüzünden perişan oldu.


Çok eski olduğu için tamir edildikten sonra İngiltere’den İstanbul’a götürülmek üzere boş olarak seyrine izin verilen Aspet isimli kuru yük gemisi, batma tehlikesi geçirerek Fransa’nın Saint Nazaire Limanı’na demirlemek zorunda kaldı. Gürcistan bayraklı 112 metrelik Aspet isimli kuru yük gemisinin armatörü, 12 kişilik Türk mürettebatı bir aydır limanda kaderlerine terk etti.

Acenteliği kabul eden yok

Geminin güvenli olmadığını söyleyen Saint Nazaire Limanı gemi mühendisleri şu raporu verdi: “Bu gemi güvenli olarak seyredemez, kaburgasında çatlaklar var, su alıyor, tam bir çöplük olmuş, römork eşliğinde bile Türkiye’ye götürülmesi zordur.”

İstanbul’da faaliyet gösteren Baf Denizcilik şirketine ait Aspet gemisi personeli hayırsever vatandaşlarımız ile işçi derneklerinin yaptıkları yardımlarla ayakta kalmaya çalışıyor.
 

Yorumlar (5)
rwecep temel 10 yıl önce
alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste feratcım burhancım ayhancım
aydın kaptan 10 yıl önce
yazık bu arkadaslar ne ıcın gıttıler calısmaya dustuklerı duruma bak ...ulkede bu tarz armatorlere yaptırım yapılmıyokı.normal ...bu ınsanların sucu neeee
ugur kavcı 10 yıl önce
yabancı bayrak oldugu ıcın kımse ılgılenmek ıstemıyor herhalde ne olacak bu arkadarların durumu bellı degıl.
BİRİSİ 10 yıl önce
SENDEN DAHA ÖNCE ALDI AHINI,KENDİNE Bİ BAKSAN.MAZLUM

Recep ŞAHİN 10 yıl önce
Herkes bigdigi iş yapsın.Armatörlük mü yoksa animatörlük mü biracık kafaları karışmış.Her gemiye her eve lazım pisikolojık DçDr.ferhat zorer
12°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?