banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Türk-iş’ten İmza Kampanyası

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Manisa Şubesi (Türk-İş), başlattığı imza kampanyasıyla, TBMM’ye gönderilen İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısını protesto etti.Türk-İş...

Genel 02.03.2016, 16:38
Türk-iş’ten İmza Kampanyası
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Manisa Şubesi (Türk-İş), başlattığı imza kampanyasıyla, TBMM’ye gönderilen İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısını protesto etti.
Türk-İş Manisa Şubesi, Manolya meydanında başlattığı imza kampanyasıyla TBMM’ye gönderilen İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısını protesto etti. Kıdem tazminatının fona aktarılmasına ve kiralık işçiliğe karşı olan Türk-İş Sendikası Manisa yetkilileri, Manolya meydanında stant kurarak, imza kampanyası başlattı. Petrol-İş Sendikası işçileri de Türk-İş de imza kampanyasına destek vermek amacıyla Manolya meydanında toplandı.
Petrol İş Manisa Temsilcisi İlker Aydemir, bu tasarının 10 milyon işçiyi ilgilendirdiğini belirterek, "İşçilerin kölelik sisteminde çalıştırılmasına dair bir yasa Meclise getirilmiştir. Hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Bu tasarı geçerse taşeronlaşmayı bile arar hale geleceğiz. Sendikalaşmanın bu kadar zor olduğu dönemlerde kiralık işçi ve kıdem tazminatının fona devredilmesiyle örgütlenme daha da zor olacaktır. İşçilerin iş güvencesinin ortadan kalkacağı bir süreçten geçiyoruz. Sendikaların dik duruşu ve gerekirse genel greve gidilecek bir süreç yaşıyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından işçiler, Türk-İş’in açtığı kampanyaya destek vererek imzalarını attı.
Yorumlar (0)
11°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?