banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

TCG Bayraktar gemisi Samsun’da

Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu tarafından yürütülen Açık Deniz Eğitimi kapsamında Samsun’a gelen TCG Bayraktar gemisi komutanları Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.Ziyaretten duyduğu...

Genel 22.09.2017, 12:48
179
TCG Bayraktar gemisi Samsun’da

Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu tarafından yürütülen Açık Deniz Eğitimi kapsamında Samsun’a gelen TCG Bayraktar gemisi komutanları Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, geminin son olarak Novorossiysk’te bulunduğunu duyunca, “Samsun’un karşı kıyısında bulunan Novorossiysk ile kardeş şehir olmuştuk. Bu protokolden sonra iki ülke arasında geliş gidiş yaparak ziyaretlerde bulunduk. Çok güzel ilişkiler kurduk. Oradaki kadim dostlarımızdan olan Pavel’in sizler aracılığıyla gönderdiği tebrik kartı beni çok mutlu etti. Ben ziyaretiniz için tekrar teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin de vatana millete hayırlı bireyler olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ziyarete Gemi Komutanı Deniz Yarbay Bülent Güngör, Eğitim Tabur Komutanı Deniz Binbaşı Emin Yılmaz ve 3 öğrenci katılırken Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na Deniz Subayı yetiştirmek için düzenlenen eğitimler kapsamında son olarak Samsun’un Kardeş Şehri olan Novorossiysk’te bulunan ve dün itibariyle yola çıkarak Samsun’a gelen TGCG Bayraktar gemisinde toplamda 199 bahriyelinin eğitim gördüğü, eğitim gören öğrencilerin 165’inin Türk öğrenci olduğu bildirilirken, Somali, Kazakistan, Arnavutluk, Libya, KKTC, Bangladeş, Gambiya, Türkmenistan, Tunus, Lübnan ve Pakistan’dan katılan toplam 34 öğrenci olduğu bilgisi verildi.

TCG Bayraktar Gemisi Açık Deniz Eğitimi kapsamında Karadeniz Ereğli, Odessa/Ukrayna, Trabzon, Novorossiysk ve son olarak Samsun Limanı’na demir attı. Gemide bulunan öğrenciler bu şehirlerde tarihi ve kültürel yerleri de ziyaret etti.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?