banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Spil’e özel gölet projesi

Devlet Su İşleri (DSİ) 2. Bölge Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla Manisa’nın bin 513 rakımlı Spil Dağının zirvesi için özel bir gölet projesi geliştirdi. 2019 yılı sonunda tamamlanacak...

Genel 04.04.2018, 12:30
Spil’e özel gölet projesi

Devlet Su İşleri (DSİ) 2. Bölge Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla Manisa’nın bin 513 rakımlı Spil Dağının zirvesi için özel bir gölet projesi geliştirdi. 2019 yılı sonunda tamamlanacak rekreasyon göleti ile Spil’e gelen turist sayısının artacağı bildirildi.

Doğal güzellikleri kadar mitolojik tarihi, ve yılkı atlarıyla da meşhur Manisa Spil Dağı yayla turizminin Ege’deki yeni merkezi oluyor. Spil Dağı Milli Parkı’na tıpkı İsviçre Alpleri gibi on binlerce yerli ve yabancı turist çekmeyi hedefleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bin 513 rakımlı dağın zirvesine özel bir gölet yapılması talimatı verdi. Projesi DSİ 2. Bölge Müdürlüğünce hazırlanan rekreasyon göletinin ihale süreci tamamlandı ve inşaat aşamasına geçildi. Membran üzeri beton kaplı kaya dolgu tipinde inşa edilecek ’Atlan Rekreasyon Göleti’nin gövde yüksekliği 3 metre olacak. 15 bin metreküp su tutacak turizm amaçlı göletin çevresine ise yürüyüş ve bisiklet yolları ile piknik alanları inşa edilecek. 2 milyon 500 bin liraya ihale edilen gölet 700 iş günü içinde bitirilecek ve 2019 yılı sonunda hizmete açılacak. DSİ 2. Bölge Müdürlüğünce yürütülen gölet projesi tamamlandıktan sonra Spil Dağı Milli Parkı’nın, daha cazip hale gelmesi beklenirken, bölgeye Manisa ve İzmirlilerin yanı sıra kış ve yayla turizmini tercih eden yerli ve yabancı on binlerce turistin geleceği düşünülüyor.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
16°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?