banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Şehit Savcı Kiraz’ın İsmi Gemlik’te Parka Verildi

İstanbul’da 31 Mart 2015 tarihinde görevi başında teröristler tarafından şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın ismi Bursa’nın Gemlik ilçesinde yaşayacak.Gemlik Belediyesi tarafından yapılan Sosyal Yaşam Merkezi yanındaki...

Genel 02.03.2016, 18:36
Şehit Savcı Kiraz’ın İsmi Gemlik’te Parka Verildi
İstanbul’da 31 Mart 2015 tarihinde görevi başında teröristler tarafından şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın ismi Bursa’nın Gemlik ilçesinde yaşayacak.
Gemlik Belediyesi tarafından yapılan Sosyal Yaşam Merkezi yanındaki parka şehit Savcı Kiraz’ın ismi verildi. Adliye binası ile belediye arasında kalan parkı düzenleyen Gemlik Belediyesi, törenle isim değişikliği yaparak parkı hizmete açtı. Törene Bursa Vali Yardımcısı Yalçın Bulut, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Şahin, şehit savcının babası Hakkı Kiraz, Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile adalet camiası katıldı. Kiraz ile aynı dönemde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduklarını anlatan Başkan Yılmaz, “Aynı sınıflarda okuduk, aynı okulu, aynı sıraları, aynı yemekhaneyi, aynı yemekleri paylaştık. Allah gani gani rahmet eylesin. O daha geçen seneye kadar Hakkı amcamızın oğluyken, şimdi Gemlik’in bağrına bastığı bir evladı oldu” dedi.
Baba Hakkı Kiraz da “Söz konusu vatansa, yemin ediyorum ki hiçbir tereddüdümüz olmaz. Oğlumla abi - kardeş gibiydik. Ancak onu bizden kopardılar. Yine de bir oğlum daha olsa, onu da bu vatana seve seve şehit veririm” diye konuştu.
Gemlik Müftüsü Muammer Turan’ın yaptığı duanın ardından protokol mensupları ve şehit parkı hizmete açtı. Gemlik Belediyesi açılışa katılanlara etli pilav ve ayran ikramında bulundu.
Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?