banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

Rektör Alma, tuz mağarasını inceledi

Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde bulunan tuz mağarasıyla ilgili Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Tuzluca Kaymakamı Abdullah Kadıoğlu ve SÜRKİT A.Ş. Müdürü Zeki Can ile birlikte tuz mağarasında gerekli incelemelerde...

Genel 22.01.2018, 12:24
Rektör Alma, tuz mağarasını inceledi

Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde bulunan tuz mağarasıyla ilgili Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Tuzluca Kaymakamı Abdullah Kadıoğlu ve SÜRKİT A.Ş. Müdürü Zeki Can ile birlikte tuz mağarasında gerekli incelemelerde bulundu.

Yapılan İncelemelerin ardından, Iğdır Üniversitesi, Tuzluca Kaymakamlığı ve SÜRKİT A.Ş. ile birlikte “Tuz Terapisi” için protokol çalışması yapıldı. Rektör Alma, tuz mağarası için iyon counter ve radon cihazı ile yapılan analizleri inceledi. İncelemelerin sonuçlarını değerlendiren Rektör Alma, tuz mağarası için her türlü cihaz ve analiz için gereken ekipmanı temin edeceklerini, böylelikle gerekli analizlerin detaylı bir şekilde yapılacağını belirtti. Yol ve çevre düzenlemesi çalışmalarının hızlandırılması için de ilgili birimlerden gerekli bilgileri aldı.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
19
kapalı
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102