banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Palamut bereketi yüz güldürüyor

AV YASAĞININ 1 EYLÜL TARİHİNDE KALKMASIYLA BİRLİKTE 'VİRA BİSMİLLAH' DİYEREK KARADENİZ’E AÇILAN BALIKÇILARIN YÜZÜ GÜLMEYE DEVAM EDİYOR. PALAMUT BOLLUĞU BALIKÇILAR GİBİ VATANDAŞLARIN DA YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR. BARTIN’DAKİ BALIKÇI TEZGAHLARINDA PALAMUTLAR İRİLİĞİNE GÖRE TANESİ 10, 7,5 VE 5 TL’DEN SATIŞA SUNULUYOR.

Genel 24.09.2020, 16:06
Palamut bereketi yüz güldürüyor

Av yasağının 1 Eylül tarihinde kalkmasıyla birlikte ’Vira Bismillah’ diyerek Karadeniz’e açılan balıkçıların yüzü gülmeye devam ediyor. Palamut bolluğu balıkçılar gibi vatandaşların da yüzünü güldürüyor. Bartın’daki balıkçı tezgahlarında palamutlar iriliğine göre tanesi 10, 7,5 ve 5 TL’den satışa sunuluyor.

Tekneleriyle av için çıktıkları Karadeniz’den kasalar dolusu palamutla limanlara dönen balıkçılar, bereketli geçen sezondan oldukça memnun. Özellikle palamutta yaşanan bolluk balıkçılar için ciddi bir gelir kaynağı olurken, denizlerdeki bereket tezgahlardaki fiyatlara da olumlu yansıyor. Fiyatlar düştükçe vatandaşların balığa olan ilgisi artıyor.

Vatandaş palamuta doyacak

Palamut bolluğu balıkçılar gibi vatandaşların da yüzünü güldürürken, Bartın’daki balıkçı tezgahlarında palamutlar iriliğine göre tanesi 10, 7,5 ve 5 TL’den satışa sunuluyor.

Balıkçılar bu sezon herkesin palamuta doyacağını söylerken, vatandaşlar en az dörder beşer tane palamut alarak evlerinin yolunu tutuyor.

"Çok olursa fiyatlar uygun oluyor"

Denizlerdeki palamut bolluğunun fiyatlara da olumlu yansıdığını balıkçı Hüseyin Arslan, “Balık ne kadar çok olursa fiyatlar da o kadar uygun oluyor. Bu sezon palamut bol. Palamutlar boy boy fiyatlandırılıyor. En büyükleri 10 TL, orta boyları 7,5 TL, daha küçük boylar ise 5 TL’den satışa sunuluyor. Tabi fiyatlardaki durum balığın bolluğuna, avın bereketine göre değişebiliyor. Şu an için satan da alan da memnun diyebiliriz. Fiyat uygun olunca vatandaşlar palamutu dörder beşer tane alıyor. Kısacası balığın bol olması bizim gibi geçimini balıkçılıkla sağlayanlar gibi evine dilediğince balık alabilen vatandaşlarında yüzünü güldürüyor” dedi.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
6
parçalı bulutlu
banner102