banner191

banner148

banner179

banner176

Muş’ta karla mücadele çalışması

Muş’ta kırsal alanda 3 gün önce etkili olan ve ulaşımın sağlanamadığı Muş-Kozma Dağı karayolu, Karayolları 113. Şube Şefliği ekipleri tarafından yeniden ulaşıma açıldı.Muş’ta özellikle kırsal kesimde yaşayan vatandaşları...

Genel 22.01.2018, 10:27
Muş’ta karla mücadele çalışması

Muş’ta kırsal alanda 3 gün önce etkili olan ve ulaşımın sağlanamadığı Muş-Kozma Dağı karayolu, Karayolları 113. Şube Şefliği ekipleri tarafından yeniden ulaşıma açıldı.

Muş’ta özellikle kırsal kesimde yaşayan vatandaşları etkileyen kar yağışı, ulaşımı da olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle kapalı olan Muş-Kızılağaç beldesi, Kurtuluş mezrası ve Kozma Dağı bölgesi, ekiplerin çalışmasıyla yeniden ulaşıma açıldı. Karayolları 113. Şube Şefliği ekipleri tarafından bölgede kar savurma aracı, greyder ve actros kar temizleme aracıyla yapılan çalışmada, zaman zaman zor anlar da yaşanıyor.

Yapılan çalışmayla ilgili olarak açıklamalarda bulunan iş makinesi operatörü Nedim Gök, Kızılağaç yolunu ulaşıma açmaya başladıklarını ifade ederek, "Bazı yerlerde 1,5-2 metreye yakın kar var. Çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?