banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

MSC Cruises, 'Grand Voyage' rotasında güncelleme yaptı

MSC Cruises, 21 Mart'ta, 28 gecelik Grand Voyage için Körfez'den Asya'ya doğru yelken açacak olan MSC Bellissima'nın rotasını güncelledi. Yeni rota, iptal edilen Çin, Hong Kong ve Tayvan limanlarının yerine Birleşik Arap Emirlikleri, Vietnam ve Tayland'daki alternatif destinasyonları içeriyor.

Genel 19.02.2020, 16:58
85
MSC Cruises, 'Grand Voyage' rotasında güncelleme yaptı

MSC Cruises, 'Grand Voyage' rotasında güncelleme yaptı

21 Mart - 18 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek Grand Voyage'ın güncellenen rotasında, Çin anakarasında bulunan Shenzhen’e, Hong Kong’a ve Tayvan’a yapılan liman ziyaretleri iptal edilirken; rotaya Laem Chabang / Bangkok, Tayland, Phu My / Ho Chi Minh Kenti, Vietnam eklenerek Kobe, Japonya’da geçirilecek fazladan bir gün eklendi. Buna ek olarak gemi, Khor Fakkan, Birleşik Arap Emirlikleri yerine Sir Bani Yas Adası, BAE'ye de uğrayacak. MSC Bellissima’nın gerçekleştireceği 28 gecelik Grand Voyage, 21 Mart’ta Dubai, Abu Dhabi ve Sir Bani Yas Adası gibi Körfez limanlarından başlayacak. Ardından yolculuk Sri Lanka, Colombo; Phuket, Tayland; Langkawi, Penang ve Port Klang / Kuala Lumpur, Malezya ve Singapur’a doğru devam edecek. Gemi, sonrasında Laem Chabang / Bangkok, Tayland; Phu My / Ho Chi Minh Kenti, Vietnam’a da uğrayarak Japonya’da bir gece geçirecek ve ardından 18 Nisan’da son durağı olan Yokohama'ya ulaşacak. MSC Cruises, Çin’de başlayan koronavirüs salgınındaki gelişmeler sebebi ile 24 Ocak 2020 tarihinden bu yana filosundaki tüm gemilerinde kamu sağlığına yönelik bir dizi önlemler almıştı. MSC Cruises tarafından yapılan açıklamada; gemilerde koronavirüs vakası tespit edilmediği, konukların ve personelin sağlığını korumak amacıyla yolculardan da bazı ek önlemler almaları istendiği belirtildi.

Şirketten yapılan açıklamada;

''Son 30 gün içinde Çin’den veya Çin üzerinden Hong Kong veya Makao’yu ziyaret eden veya havalimanlarını kullanarak transit geçiş yapan konukların gemiye giriş yapmaları reddedilecektir. Aynı kurallar, bu yolcuların birlikte seyahat ettikleri yolcular (ebeveyn, eş, çocuk, kardeşler veya aynı kabini paylaşan kişiler) için de geçerli olacaktır.

Yüksek ateş (≥38 C ° / 100,4 F °), titreme, öksürük veya nefes almada zorluk gibi hastalık belirtileri olan kişilerin gemiye binişleri reddedilecektir ve bu kural kişilerin birlikte seyahat ettikleri yolcular için de geçerli olacaktır. Kalkıştan 14 gün önce, koronavirüs olduğundan şüphelenilen, teşhis edilen veya koronavirüse maruz kalıp kalmadığı sağlık izlemesine tabi olan biriyle yakın temasta olan veya bakımına yardımcı olan kişilerin gemiye binişleri reddedilecektir. MSC Cruises, bu ek tedbirleri uygulamak için biniş öncesi gerekli taramaları yapmaya devam edecektir. Çin pasaportu sahibi olan, Çin, Hong Kong veya Makao'dan veya bu ülkelere son 30 gün içinde seyahat etmemiş ve sağlık durumu iyi olan yolcular gemiye biniş yapabileceklerdir. Ancak, bazı ülkelerdeki yetkililer geçici olarak Çin pasaportu sahiplerinin bölgelerine seyahat etmesine izin vermemektedir. Bu sebeple Çin pasaportu sahiplerine, olabilecek seyahat kısıtlamalarını kontrol etmeleri önerilir. Bu maddenin gelecekteki hükümet düzenlemelerine göre değişiklik gösterebilir. Buna ek olarak, MSC Cruises filosuna ait tüm gemilerde derin bir sanitasyon uygulaması yapılmakta, misafirler ve mürettebata 20 saniye boyunca ellerini su ve sabunla düzenli olarak yıkamak gibi basit sağlık ve güvenlik yönergelerine ve önerilen tüm diğer halk sağlığı prosedürlerine uymaları tavsiye edilmektedir.’’ ifadelerine yer verildi. MSC Cruises, alınmasını istediği önlemler ve geminin rotasını değiştirme kararının, yolcu ve mürettebatının sağlık ve güvenliği adına alındığını belirtti.

DENİZ HABER

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü