banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Mogan Gölü’nde temizlik çalışmaları hızlandı

Gölbaşı’nın 25 yıldır hasretini çektiği Mogan Gölü’nde temizlik çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.Yaklaşık 4 ay önce Atatürk Sahil Parkı’nın kıyı kesiminden başlayan temizlik çalışmaları gölün diğer ucunda devam ediyor....

Genel 27.10.2017, 10:12
149
Mogan Gölü’nde temizlik çalışmaları hızlandı

Gölbaşı’nın 25 yıldır hasretini çektiği Mogan Gölü’nde temizlik çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Yaklaşık 4 ay önce Atatürk Sahil Parkı’nın kıyı kesiminden başlayan temizlik çalışmaları gölün diğer ucunda devam ediyor. Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise ikinci en büyük iç su dip temizliği projesi olma özelliği taşıyan Mogan Gölü temizlik projesiyle göldeki kirlilik oranının en aza indirilmesi amaçlanıyor. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, gölün temizlik çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirterek, temiz ve berrak bir göle yakın zamanda kavuşacaklarını söyledi. Temizlik çalışmaları sayesinde göldeki sığlaşmanın da önleneceğini belirten Başkan Duruay, “Gölün su derinliği ve su hacminin artmasıyla göldeki mevcut ekosistem de eski doğal konumuna dönecek. Ayrıca Mogan Gölümüzü besleyen derelerin ıslahı ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Başkan Duruay, gölde İMBAT ile birlikte iki geminin de çalıştığını ifade ederek, Mogan Gölü’nde yaklaşık 2 milyon 700 bin metreküp çamurun taranacağını ve geotekstil susuzlaştırma tüpleri ile de taranan çamurun bitkisel toprak olarak bertaraf tesislerine gönderileceğini kaydetti.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
19
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü