banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Mardin’de 13. Uluslararası Kiraz Festivali

Mardin’in Yeşilli ilçesinde düzenlenecek olan 13. Uluslararası Kiraz Festivaline ilişkin değerlendirmelerde bulunan İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, bu festivalin batının Mardin’e bakışını değiştireceğini belirterek, kentin artık...

Genel 15.06.2017, 12:20 15.06.2017, 13:17
147
Mardin’de 13. Uluslararası Kiraz Festivali

Mardin’in Yeşilli ilçesinde düzenlenecek olan 13. Uluslararası Kiraz Festivaline ilişkin değerlendirmelerde bulunan İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, bu festivalin batının Mardin’e bakışını değiştireceğini belirterek, kentin artık terör değil festivaller, kardeşlik ve hizmetlerle anıldığını kaydetti.

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, ilçede 17 Haziran’da düzenlenecek 13. Uluslararası Kiraz Festivaline ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Festivalin, bölgenin yanlış imajının düzelmesi için büyük bir fırsat olduğunu belirten Demir, “Festivalimiz ilimiz ve ilçemiz için amaç değildir araçtır. Bizim amacımız bölgemizin sesi olmak, bölgenin hizmete susamışlığını dile getirmek. Vatanımıza ve milletimize olan bağlılığımız kanıtlamak ve ilçemizin tanıtımını yapmak istiyoruz. Festivallerimiz bizler için büyük bir tercümanlık durumunu ifade ediyor” dedi.

“Festival soyadımız oldu”

Kiraz Festivalinin ilçenin adıyla bütünleştiğini, soyadı olduğunu anlatan Demir, “Bizim için hem tanıtımda hem de bölgemizin istikrarında ve sıcak kanlılığında, bölgemizin sofrasında, taşında ve inancında festivalimizin büyük bir emeği ve etkisi oldu. Festival sayesinde ilimiz ve ilçemiz çok şeyler kazandı. Bölgemizin güvenlik yönünde yanlış tanıtmaların silinmesinde ve o kötü izlerin kalmaması için çok güzel bir tanıtım aracı” diye konuştu.

“Umduğumuzdan daha fazla mesafe aldık”

Hizmet ve tanıtım konusunda umduklarından daha fazla mesafe aldıklarını vurgulayan Demir, “İlimiz üzerinde ciddi emek var. Bizim burada vereceğimiz mesaj, tek bayrak, tek millet, tek devlet ve tek ümmettir. Bugün bu birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ve coşkuya her günden ve herkesten daha çok ihtiyacımız var. Yanı başımızdaki oynanan haçlı oyunlarını biliyoruz. Müslüman alemini yok etme oyunu olduğunu biliyoruz ve bunun Kürt, Türk, Arap meselesi olmadığını biliyoruz. Türk, Kürt ve Arap, hepimiz kardeşiz, biriz ve beraberiz. Böyle de olmak zorundayız. Aksi takdirde biz yok olup gideriz. Festivalimizde herkesin ortak sofrayı paylaştığını göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

“Herkesi festivale davet ediyoruz”

Bu festivali çok önemsediklerini de anlatan Başkan Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizler sadece şunu istiyoruz, batıdaki kardeşlerimizin bizlere bakış açısı değişsin. Burada da festivaller var, burada da organik tarım var, Mezopotamya’nın güzel sofraları var, vatansever insanlar var. Mardin’in nasıl vatan ve devletine aşık olduğunu anlatacağız. Bölge halkımız, ilimiz ve ilçemizin bayrağa sevdalı olduğunu göstereceğiz. En önemlisi hizmete nasıl ulaştığımızı anlatacağız. Herkesi festivalimize davet ediyoruz.”

Yorumlar (0)
banner255
2
parçalı bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü