banner191

banner148

banner179

banner176

Kırkpınar Er Meydanı yenilendi

Edirne’de, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı’nın dualı çayırının bakımı tamamlandı.Olimpiyatlardan sonra dünyanın en eski spor organizasyonu olan ve davul zurna eşliğinde yapılması nedeniyle...

Genel 22.05.2017, 14:59
Kırkpınar Er Meydanı yenilendi

Edirne’de, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı’nın dualı çayırının bakımı tamamlandı.

Olimpiyatlardan sonra dünyanın en eski spor organizasyonu olan ve davul zurna eşliğinde yapılması nedeniyle müzikle gerçekleştirilen tek spor dalı özelliğini taşıyan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin bu yıl 656’ıncısı gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin birçok ilinden gelerek, dualı çayıra ayak basmayı ve ‘bismillah’ diyerek güreşme hayalini kuran binlerce pehlivanı ağırlayacak olan Er Meydanı çayırı, Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin hummalı çalışmaları sonrası, bakımı tamamlandı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatıyla, kentin iki farklı bölgesinde oluşturulan çim tarlalarından, birinci sınıf çim tohumu kullanılarak, yetiştirilen ve rulo halinde kesilerek, dualı çayırın bakımında kullanılan çalışmalarda sona gelindi.

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Gökhan Göç, yaptığı açıklamada, bu yıl 656’ıncısı gerçekleştirilecek olan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi Edirne’de misafir edecekleri pehlivanların rahat ve sağlıklı bir ortamda güreşlerini yapabilmeleri için aylar öncesinde çayırı bakıma aldıklarını ve çalışmalarda artık sona gelindiğini kaydetti.
Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?