Keçiler tekneyle taşınıyor

Antalya’nın Demre ilçesi Üçağız bölgesinde bulunan keçi ve yavruları, Akdeniz’de havaların ısınması nedeniyle serin bölgelere teknelerle taşınıyor.Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte Demre’nin Üçağız bölgesinde bulunan...

Keçiler tekneyle taşınıyor

Antalya’nın Demre ilçesi Üçağız bölgesinde bulunan keçi ve yavruları, Akdeniz’de havaların ısınması nedeniyle serin bölgelere teknelerle taşınıyor.

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte Demre’nin Üçağız bölgesinde bulunan keçi ve yavruları, teknelerle Kaş’ın Kasaba Mahallesine taşınmaya başladı. Demre’nin Kapaklı Mahallesinde küçükbaş hayvancılığı yapan Arif Kocakaya, havaların ısınmasıyla birlikte keçi ve yavrularını teknelerle Kaş’ın Kasaba Mahallesine taşımaya başladığını söyledi.

Hayvanlarını taşımak için teknelerden faydalandığını söyleyen Arif Kocakaya, "Ben hayvancılıkla geçiniyorum. Kış mevsiminde, Demre’ye bağlı Kapaklı Mahallesinde hayvanlarımı otlatıyorum. Yaz mevsiminde ise Kaş’a bağlı Kasaba Mahallesinde yaşıyorum. Hayvanlarımı iki mahalle arasında karadan naklediyorum. Ancak küçük ve yürümekte zorlanan hayvanlarımı deniz yoluyla kamyonetlere kadar getiriyorum. Kamyonetlerle de bu nakli gerçekleştiriyorum" dedi.

Küçük balıkçı tekneleriyle taşınan keçiler ise ilginç görüntüler oluşturdu.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176