Hopaport'un Rize'den Öğrenci Misafirleri Vardı

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Öğrencilerinden HOPAPORT’a teknik gezi.

Hopaport'un Rize'den Öğrenci Misafirleri Vardı

HOPAPORT’UN RİZE’DEN ÖĞRENCİ MİSAFİRLERİ VARDI

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Öğrencilerinden HOPAPORT’a teknik gezi.

HOPA- Ülkemizin ve Bölgemizin önemli limanları arasında stratejik açıdan önde gelen limanları arasında gösterilen HOPAPORT’a 2018 yılının son teknik gezisini Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm öğrencileri 2 ayrı grup olarak 2 gün üst üste teknik gezi düzenlediler.

HOPAPORT İSG Uzmanı Emine Gümüşkaya ve Terminal ve Operasyon Şefi Mustafa Ahmetoğlu tarafından sıcak bir ortamda karşılanan öğrenciler operasyon sahası, ambarlar, tank terminal sahası ve yangın söndürme sistemlerinin bulunduğu alanlar gezdirilerek çalışmalar ve operasyonlar hakkında ayrıntılı bilgiler sunuldu. Teknik gezinin ikinci bölümünde de Liman toplantı salonunda HOPAPORT ISG Uzmanı Emine Gümüşkaya tarafından HOPAPORT hakkında ayrıntılı sunum gerçekleştirildi. Hopa Limanı’nın kuruluşu, özelleştirme süreci ve Ciner Grup tarafından 30 yıllığına işletme hakkının devir alınması, Liman sahası, açık ve kapalı alanlar, terminaller, yapılan operasyonlar hakkında öğrencilere ayrıntılı bilgiler veren Gümüşkaya “Hopa Limanın 2.150 metre uzunluğundaki ana mendireği sayesinde Ülkemizin 7 gün 24 saat en güvenli şekilde operasyonların yapılabildiği bir limandır.

HOPAPORT Limanımız bu güvence sayesinde tek parçası 600 ton ağırlığında olan proje kargo operasyonları için ülkemizin en güvenli limanlarının başında gelmektedir” dedi. Gümüşkaya, HOPAPORT’ta birçok projenin hayata geçirildiğini, Yeni kurulan Çimento Terminalinin Bölge iş dünyasına hizmet vermeye başladığını, yeni yeni projelerin 2019 yılında hayata geçirileceğini, son olarak ciddi bir harcama yapılarak Yangın söndürme sisteminin liman sahası genelinde komple yenilendiğini ve 3 saniye içinde yangına müdahale edilebilir noktaya gelindiğini ifade ederek “HOPAPORT’un öncelikleri arasında insan ve çevre faktörü vardır ve bu anlamda ISG çalışmalarımız, eğitimlerimiz devam ederken, en küçük ihtimal dahi düşünülerek tedbirler almaya devam ediyoruz” diye konuştu.

HOPAPORT Terminal ve Operasyon Şefi Mustafa Ahmetoğlu’ da öğrencilere tavsiyelerde bulunarak limancılık sektörünü iyi değerlendirmelerini, dünyada ve ülkemizde son yıllarda yapılan modern limanların peş peşe hizmete alınması ve var olan limanlarında gerek yatırım ve gerekse hizmet kalitesini yükseltmesinden dolayı Deniz yolu taşımacılığında ciddi yükseliş ve gelişmeler yaşandığını söyleyerek iş anlamında limanlarda ve gemilerde çalışmalarını da tavsiye etti. HOPAPORT teknik gezisini düzenleyen okulun danışman hocaları Araştırma Görevlisi Akif Ziya Bayrak ve Dr. İsmail Toklu, Emine Gümüşkaya ve Mustafa Ahmetoğlu’na verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür ederek “Teknik gezimiz amacına ulaşmıştır. Öğrencilerimiz sektörle ilgili ciddi bilgiler edinmişler ve HOPAPORT’u yakından tanımışlardır. Gösterdiğiniz sıcak misafirperverlik için tekrar öğrencilerimiz ve kendimiz ve okulumuz, üniversitemiz adına teşekkür ediyoruz” dediler.

Hayati Akbaş

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176