banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Hafik Gölü, doğal SİT alanı ilan ediliyor

Sivas’ın Hafik İlçesinde Bulunan Hafik Gölünün Doğal Sit Alanı İlan Edilmesi İçin Yapılan Bilimsel Çalişmalarda Sona Gelindi.

Genel 14.09.2019, 18:30
Hafik Gölü, doğal SİT alanı ilan ediliyor

Sivas’ın Hafik ilçesinde bulunan Hafik Gölünün doğal SİT alanı ilan edilmesi için yapılan bilimsel çalışmalarda sona gelindi.

Gölleri ile dikkat çeken Sivas’ta, Hafik ilçesi sınırları içerisinde bulunan Hafik gölünün korunması ve turizme kazandırılması için proje başlatılmıştı. Proje kapsamında Hafik Gölünün doğal SİT alanı ilan edilmesi için yapılan bilimsel çalışmalarda sona gelindi. Hafik Gölü’nün korunması ve turizme kazandırılması için başlatılan proje kapsamında Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, akademisyenler ve ilgili kurum temsilcileri; Hafik Gölü’nde bir araya gelerek inceleme ve değerlendirmelerde bulundu.

Vali Ayhan, Hafik Gölü’nün doğal sit alanı ilan edilmesi için yapılan bilimsel çalışmalarda son aşamaya gelindiğini ifade ederek, "15 gün sonra akademisyenlerimiz tarafından sonuç açıklanacak. Bölgeyi hem turizme kazandıracağız, hem de cazibe merkezi haline getireceğiz" dedi.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
-1
parçalı bulutlu
banner102