Gönül Yolu Köprüsü mahkemelik oluyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un özel önem verdiği Ayvalık körfezinde denizin temiz olmasını sağlayacak olan Cunda Köprüsü’nün inşaatı sürüyor. Ancak köprü inşaatının bulunduğu noktada ulaşımı sağlayan...

Gönül Yolu Köprüsü mahkemelik oluyor
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un özel önem verdiği Ayvalık körfezinde denizin temiz olmasını sağlayacak olan Cunda Köprüsü’nün inşaatı sürüyor. Ancak köprü inşaatının bulunduğu noktada ulaşımı sağlayan tali yolda sık sık meydana gelen trafik kazalarından müteahhit firmanın sorumlu olduğunu düşünen kazazede bir vatandaş, firmayı mahkemeye vermeye hazırlanıyor.
Geçtiğimiz günlerde motosikletiyle inşaatı süren Gönül Yolu Köprüsü üzerinden seyrederken, su birikintisi sebebiyle kayganlaşan çakıllı zeminde kayarak düştüğünü belirten Recep Ökten, sorumluların cezalandırılmasını istedi. Ayvalık’ın Cunda Adası’nda çiftçilik yaparak geçimini sağlayan evli ve bir çocuk babası Recep Ökten, “Yaklaşık 15 gün önce motosikletimle Cunda Adası’ndan Ayvalık’a giderek motosikletime benzin aldım. Dönüş istikametinde köprü inşaatındaki toprak yoldan asfalta çıkarken kaydım ve düştüm. Sadece 10 kilometrelik bir hızla yaptığım kazada motosiklet üzerime düştü. Bacağımda derin kesikler oluşurken, tendonlarımda da zedelenmeler oldu. Şu an çift koltuk değneğiyle yürüyebiliyorum. Tarlamda yapılacak birçok işim yarım kaldı” dedi.
Köprü inşaatındaki yolun mıcır ve zemininin sertleştirilerek tali yol olarak kullanılması gerekirken, inşaatı yapan firma yetkililerinin bu konuda gerekli tedbir almadığını ve gerekli ikaz levhalarının yetersiz olduğunu savunan Recep Ökten, “Bunun dışında toz kalkmaması için toprak yol su ile ıslatılıyor. Ancak bu da yolun kayganlaşmasına sebep oluyor. 4 tekerlekli araçlar bozuk sathın kayganlaştığını fark edemiyor, iki tekerlekli motosikletler kayarak çoğu zaman yaralamalı kazalar meydana geliyor. Bugüne kadar o yolda benim bildiğim 20 civarında motosiklet kazası meydana geldi. Benim kaza yapmamdan bir hafta önce Hüseyin Ayık adlı bir motosiklet sürücüsü de aynı noktada kaza yaparak hayatını kaybetti. Benden önce bir komşumun oğlu da aynı yolda motosikletini kaydırdı ve şu anda İzmir’de tedavi altında” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176