banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Dünyada deniz doldurularak yapılan ilk golf sahası Samsun'da

Samsun'da, Belediye tarafından yapılan ve dünyada deniz doldurularak yapılan ilk golf sahası olma özelliğini taşıyan golf sahasının yapımında sona gelindiği belirtildi.

Genel 12.07.2016, 19:48 Nermin İstikbal
478
Dünyada deniz doldurularak yapılan ilk golf sahası Samsun'da
Dünyada deniz doldurularak yapılan ilk golf sahası Samsun'da

Samsun Büyükşehir Belediyesi ilginç bir projeye imza attı. Proje için deniz dolduruldu ve 370 dönüm düzlük arazi ortaya çıkarıldı. Belediye tarafından yapılan ve dünyada deniz doldurularak yapılan ilk golf sahası olma özelliğini taşıyan golf sahasının yapımında sona gelindiği belirtildi.
Golf için büyük arazi tahsisini savunan öven Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Bu sporu, her ne kadar zengin sporu olarak görsek de bu bir kültürdür. Bir şehirde golf sporunun bulunması şehre değer katar" dedi.
Ak Partili Yusuf Ziya Yılmaz, dünyanın en çok kazandıran sporuna ev sahipliği yapacak Samsun'a golfün büyük ekonomik kazanç sağlayacağını dile getirerek "Dünyada 61 milyon insan golf oynuyor ve bunlardan 27 milyonu golf sporu amaçlı seyahat ediyor. ABD ekonomisinin yüzde 1.64'ü, yani 196 milyar dolar golf endüstrisinden oluşmakta, İspanya 5 milyar Euro, Türkiye ise 100-150 milyon Euro golf endüstrisinden gelir elde etmektedir. Samsun 27 milyon golf sporu amaçlı seyahat eden turistlerden niçin pay almasın. Golf kentimize önemli kazanç sağlayacak. Bu sporu, her ne kadar zengin sporu olarak görsek de bu bir kültürdür. Bir şehirde golf sporunun bulunması şehre değer katar. Yatırımcının gelmesi, üst düzey insanların da gelmesini sağlar. Ayrıca ekonomiye ve istihdama önemli oranda katkısı olur" dedi.
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, yapımına yaklaşık bir yıl önce başlanan golf sahası projesinin tamamlanmak üzere olduğu belirtildi. Açıklamada dünyada deniz doldurularak yapılan ilk golf sahası olma özelliği taşıyan golf sahasının yakın zamanda hizmete gireceği belirtildi. Atakum İlçesi Batıpark dolgu alanına yapılan Türkiye'nin ilk resmi ve Karadeniz Bölgesi'nin de tek Golf Akademisi'nin açılış için gün saydığı ifade edildi.
Yorumlar (0)
26
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü