Bilecikli amatör balıkçılardan oluşan 23 kişi Cunda Adası’na avlanmaya gitti

Bilecik’te 23 amatör balıkçı avlanmak üzere Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Cunda Adası’na sefer düzenledi.Bilecikli 23 amatör balıkçı akşam saatlerinde olta, yem, gibi balık avı malzemelerini yanına alarak Cumhuriyet Meydanı’nda...

Bilecikli amatör balıkçılardan oluşan 23 kişi Cunda Adası’na avlanmaya gitti

Bilecik’te 23 amatör balıkçı avlanmak üzere Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Cunda Adası’na sefer düzenledi.

Bilecikli 23 amatör balıkçı akşam saatlerinde olta, yem, gibi balık avı malzemelerini yanına alarak Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Buradan kalkacak midibüse eşyalarını yerleştiren amatör balıkçılar adına konuşan Sabri Özlü, her sene grup halinde il dışına balığa çıktıklarını ve bunu geleneksel hale getirdiklerini belirterek, "Bunu aslında düzenli olarak yapıyorduk ama herkes bilmiyordu. Şimdi yavaş, yavaş arkadaş öğrenmeye başlayınca geniş bir kitle ile ilk defa gidiyoruz. Bu seferki turumuz Cunda’ya olacak. Orada 2 tekne olarak açılacağız. Sabah mercan ile karagöz tutmaya niyetimiz var. Öğleden sonra uskumru ve uzun zamandır sularımıza girmeyen lipali cinsi balığı tutacağız" dedi.

Özlü, Cunda’ya 23 kişilik bir grupla gittiklerini anlatarak, 2 tekneye 11-12 olarak dağılacaklarını ve katılanların çoğunun amatör olduğunun altını çizerek, sadece birkaç kişinin bu işi düzenli olarak yaptığını sözlerine ekledi.

Hazırlıkların ardından otobüse binen 23 amatör balıkçı Cunda’ya doğru yola çıktı.

Kaptan Haber Ajansı

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176