banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

Batan Gemide İsmi Geçiyordu, Eşi Rahatsızlanınca Kurtulmuş

Şile açıklarında 9 kişilik mürettebatıyla batan "Bilal Bal" isimli kuru yük gemisinde makine yağcısı olarak çalışan Sabri Yıldırım (27), "Benim o kazadan kurtulmama eşimin gördüğü kabus vesile oldu. Bizim için bir kabus gibi gözükse de içinde bir hayır varmış." dedi.

Genel 30.12.2017, 11:16 31.12.2017, 10:45 Nermin İstikbal
Batan Gemide İsmi Geçiyordu, Eşi Rahatsızlanınca Kurtulmuş

Şile açıklarında 9 kişilik mürettebatıyla batan "Bilal  Bal" isimli kuru yük gemisinde makine yağcısı olarak çalışan Sabri Yıldırım (27),  "Benim o kazadan kurtulmama eşimin gördüğü kabus vesile oldu. Bizim için bir  kabus gibi gözükse de içinde bir hayır varmış." dedi.

Yıldırım, Bursa Gemlik Roda Limanı'ndan 27 Ekim'de yüklenen demir tozunu Karadeniz Ereğlisi'ne götürmek için yola çıktıklarını ancak kötü hava koşulları nedeniyle aynı gün İstanbul Kartal sahili yakınlarında kıyıya demir attıklarını söyledi. Yola çıkmadan önce eşinin kendisini aradığını ve gördüğü bir kabusu anlattığını ifade eden Yıldırım, şöyle devam etti: "Roda Limanı'ndan demir almadan önce eşim beni aradı, çok korkmuştu. Bana 'Ben bir kabus gördüm, denizin ortasında dalgalarla boğuşuyordun, boğulmak üzereydin. Senin yardım çığlıklarını duydum.' dedi. Sonrasında benden o gemiye binmememi ve eve dönmemi istedi. Ancak 4-5 gündür işe girmiştim, geçim sıkıntısı içerisinde olduğumuz için işimi kaybedebilirim düşüncesiyle onu dikkate almadım."

Hava şartlarının normale dönmesi için 4 gün boyunca Kartal sahili açıklarında beklediklerini anlatan Yıldırım, o sürede hamile eşinin gördüğü kabusun etkisinden kurtulamadığını ve rahatsızlandığını dile getirdi.

Eşinin durumuna daha fazla dayanamayarak 31 Ekim'de gemiden ayrılmak için izin istediğini ve amirinin bunu olgunlukla karşıladığını aktaran Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü. "Ben ayrıldıktan sonra gece 11.00 civarlarında gemi yola çıktı, otobüs bileti bulamadığım için o gece pansiyonda kaldım. Sabah saatleriydi yine telefonla eşim beni aradı, bir yandan ağlıyordu bir yandan da telefona cevap verdiğim için 'Allah'ım sana şükürler olsun' diyordu. Ne oldu, neden ağlıyorsun diye sorduğumda, haberlerde Şile yakınlarında gemimizin battığını ve batan gemideki mürettebatta benim de ismimin geçtiğini söyledi. Büyük bir şoka uğradım, elim ayağım titredi. Panik içerisinde sahil güvenliği aradım ve gemide olmadığını söyledim."

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102