banner191

banner148

banner179

banner176

Ayvalık’ta Deniz Hudut Kapısı’nda oy kullanma işlemleri başladı

16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği referandumu ile ilgili oy kullanma işlemi Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Deniz Hudut Kapısı’nda başladı.Sabah saat 08.00 itibariyle başlayan oy kullanma işlemleri için; A-1 nolu sandıkta gün...

Genel 27.03.2017, 13:27
Ayvalık’ta Deniz Hudut Kapısı’nda oy kullanma işlemleri başladı

16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği referandumu ile ilgili oy kullanma işlemi Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Deniz Hudut Kapısı’nda başladı.

Sabah saat 08.00 itibariyle başlayan oy kullanma işlemleri için; A-1 nolu sandıkta gün boyunca 3 vardiya halinde aralıksız çalışmaların yapılacağı öğrenildi. Her vardiyada 1 sandık başkanı, bir sandık görevlisi ile AK Parti, CHP ve MHP olmak üzere üç parti görevlisinin vatandaşların oy kullanma işlemlerine yardımcı oldukları gözlendi.

Ayvalık’taki sandıkta oy kullanan 62 yaşındaki gurbetçi vatandaş Abbas Salbaş, “40 senedir Fransa’da yaşıyorum. Şu anda oyumu kullandı. Herkese hayırlı uğurlu olsun. Gelecekte hepimizi ilgilendiren güzel şeyler olsun. Sandıktan çıkacak sonuç herkes için, hepimiz için hatta ülkemizde yaşayan herkes için hayırlısı olsun” dedi.

Ayvalık’ta Deniz Hudut Kapısı’nda açılan ilk sandıkta oy kullanan ve 45 yıldır Almanya’da işçi olarak çalışan 61 yaşındaki Sabahattin Kara, “Oyumu kullandım ve vatandaşlık görevimi yapmış durumdayım. Allah hayırlısını versin hepimiz için. Milletimize hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Gurbetçi işçi Sabahattin Kara ile birlikte oy kullanan eşi 58 yaşındaki Münire Kara da, “Memleketimize, Türkiye’mize Hayırlı ve uğurlu olsun. Ne diyeyim” diye konuştu.

Ayvalık’ta referandum oylamasına ait sandık komisyonlarının 21 gün süresince görev yapacağı, görevlerinin 16 Nisan günü öğle saatine kadar süreceği bildirildi.
Yorumlar (0)
24°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?